Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Marvel, Kadın Yönetmenlerle Çalışmak İstiyor

  • 15 Haziran 2018
  • 448 kez görüntülendi.
Marvel, Kadın Yönetmenlerle Çalışmak İstiyor
Konu Altı

Marvel Studios’un eş başkanı Kevin Feige, gelecekteki Marvel Cinematik Universe filmleri için kadın yönetmenler aradıklarını söyledi. Los Angeles’ta gerçekleştirilen Produced By konferansında konuşan Feige, yeni kadın yönetmenlerle çalışacaklarını belirtti.

Marvel Cinematic Universe, bugüne kadar 19 film ile sevenlerinin karşısına çıktı. Bu yaz için beklenen Ant-Man and the Wasp ise 20. film olacak. Marvel’ın kadın yönetmenin elinden çıkacak ilk filmi ise istikbal sene vizyona girecek “Captain Marvel” olacak.

Fakat verilen bu sözlere de tam anlamı ile güvenmek mümkün olmuyor. Marvel, bugüne kadar kadın roller konusunda sayısız sözler verdi. Iron Man 2 filmi sonrasında, Black Widow karakteri üzerinde çalıştıklarını belirten Marvel, 2014 yılından bu yana kadın süperkahramanlar üzerine yoğunlaşacağını söylüyor. Black Widow filmi için sonunda içimizi rahatlatan haberler geldi ama 8 yıldır kadın roller ile ilgili umutlar verilip yerine getirilmiyor.

Marvel, Gamora, Nebula, Captain Marvel ve Mantis gibi kadın karakterleri de izleyicilere sunmuş bir şirket olarak, bu açıklamadan sonra hayranlar merak içerisinde olacak. Feige’in sözleri ile bu projenin Marvel için çok önemli bir adım olacağını, bu nedenle de verilen bu sözün tutulacağını ümit ediyorum. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ