Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Meclisteki Tartışmalara Uyarı Geldi: Vatandaş “Şunlara Bakın” Diyor!

  • 19 Aralık 2018
  • 351 kez görüntülendi.
Meclisteki Tartışmalara Uyarı Geldi: Vatandaş “Şunlara Bakın” Diyor!
Konu Altı

Bütçe görüşmeleri esnasında meydana gelen tartışmaya sakinlik kazandırmak ve ortamın nabzını düşürmek amacıyla MHP Grup Başkan Vekili Celal Adan birtakım açıklamalar yaptı. TBMM’yi seyretmekte olan vatandaşların milletvekilleriyle ilgili çok ağır ithamlarda bulunduklarını, “şunlara bakın” dediklerini belirtti.

2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri esnasında milletvekillerinin sözleri karşılaşınca mecliste uzun süreli gerginlik meydana geldi. Oturumu yönetmekte olan MHP Grup Başkan Vekili Celal Adan ise bu gerginliği sakinleştirmek adına birçok farklı yola başvurdu. En son vatandaşlara değinen Adan, TBMM’yi seyretmekte olan vatandaşların kendilerine ağır sözler ettiğini, “şunlara bakın” dediklerini anlattı.

AKP’li ve CHP’li Vekiller Karşı Karşıya Geldiler!

TBMM Genel Kurulu’nda, 2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi kapsamında yer alan 5 madde onay aldı. Teklifin 3.maddesiyle ilgili olarak söz hakkı alan CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, uzun süredir devam eden bütçe görüşmelerinde konuşan bakanları teker teker dinlediğini ve bu hususta “Acaba bunlar mı yanlış yerde yaşıyor, ben mi yanlış yerde yaşıyorum.” diye aklından geçirdiğini aktardı.

Kendisinin bir eğitimci olarak mesleğinin bulunduğunu dile getiren Kaya, ülkenin bakanlara göre tamamen güllük gülistanlık olduğunu, yoksulluğun, soysuzluğun, arsızlığın ülkede kesinlikle bulunmadığını, sokakta çocuğuna ayakkabı, meyve, sebze alamadığı için intihar eden babaların yer almadığını belirterek, bakanların yaşadığı sarayın duvarlarının çok kalın olduğunu bu sebepten kaynaklı olarak dışarıyı ne yazık ki göremediklerini belirtti. Dışarıda çok kötü bir hayat olduğunu ileten Kaya, herkesten dönüp bir vatandaşın haline bakmasını istedi.

Tartışmanın Fitilini Ateşleyen Söz

Kaya tarafından en az 3 çocuk talimatına da açıklama geldi. En az 3 çocuk yapın denildiğini fakat bu çocukların eğitimlerinin, nasıl iş bulacaklarının düşünülmediğini dile getirdi. Bunun üzerine AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç araya girdi ve laf atmaya başladı. Ardından AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Kılıç’ın yanına gitti ve laf atmaması için uyarıda bulundu.

Kaya, “Şanlıurfa’da eşek sırtına okula giden öğrencilerin” olduğunu iddia ettiği fotoğrafı eline alarak hiç kimsenin bu çocuklara böyle bir durum yaşatmalarının hakkının olmadığını belirtti.

Uyarı Yapıldı!

AK Parti tarafından Kaya’ya yöneltilen laf atmalara karşı MHP’den uyarı geldi. Tartışma yaşandığı esnada Meclis Başkanvekili Celal Adan araya girdi ve laf atılmaması için uyarı yaptı.

Meclis Başkanvekili olarak bu şekilde uyarıda bulunmanın çok büyük utanç verdiğini ileten Adan, herkesin sabırlı olması gerektiğini, grup başkanvekillerinin olduğunu, söz istenebileceğini, söz atarken şuanda evinde bulunan vatandaşların çok kötü laflar ettiğini, “Şunlara bakın” dediklerini dile getirdi. Milletvekillerine yakışmayacak hareketlerin ortaya çıktığını ileten Adan, İmran Kılıç’ın derleyici ve toparlayıcı güzel açıklamalar altına imza attığını fakat şuan yaptığı sabırsızlık karşısında hayretler içerisinde kaldığını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ