Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mehmet Özhaseki Seçim Afişleri Belirlendi! İşte Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Afişleri…

  • 20 Aralık 2018
  • 728 kez görüntülendi.
Mehmet Özhaseki Seçim Afişleri Belirlendi! İşte Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Afişleri…
Konu Altı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak ön plana çıkan AK Partili Mehmet Özahseki’nin seçim kampanyasında kullanacak olduğu afişlerin detayları belli oldu. Tasarımları hazırlanan ve kamuoyuna sunulan afişlerde yazan yazılar dikkat çekti. Özhaseki’nin seçim afişlerinde kullanacak olduğu slogan “Gönül Adamı Haseki” oldu. Afişlerde ” Ankara sadece siyasetin değil, hizmetin de başkenti olacak ” yazısı da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen partisinin grup toplantısında AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayının, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak aktif görevde olan Haseki olduğunu belirtmişti. Özhaseki, adaylığının açıklanmasıyla birlikte gerçekleştirmiş olduğu açıklamasında, Ankara’nın mevcut olarak siyasetin başkenti olduğunu, artık hizmette de başkent olacağını kamuyouna bildirmişti.

Seçim Afişleri Belli Oldu

31 Mart 2019 tarihinde tüm Türkiye kendi şehrinin, belediye başkan adayını belirleyecek. Yerel seçimler öncesinde Özhaseki’nin seçim çalışmalarında kullanacak olduğu afişlerin tamamı belli oldu. Dikkat çeken sloganların yer aldığı afişlerin mavi renkte olması dikkat çekti.

“Gönül Adamı Haseki”

Afişlerde yer alan “Gönül adamı haseki” yazısı dikkat çekti. Afişin açıklama bölümünde ise Ankaralılara hitap eden bir vaat yer alıyor. Ticaret, ekonomi, turizm ve spor alanlarında Türkiye’nin başkenti, merkezi olan Ankara’ya en yakışır şekilde gelişmişlik göstereceklerini, Her alanda Ankara’nın zirvede olması hedefiyle hareket ettiklerini yazdı. Bu hedef dahilinde hep ileriye koşacakları da yine yazının devamında yer aldı.

Hizmetin Başkenti

Ankaranın mevcut olarak siyasetin başkenti olduğunu fakat Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte hizmetinde başkenti olacağını belirten eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, bu görevinden öncede Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olan Mehmet Özhaseki’nin seçim afişleri şu şekilde:

Kimdir?

Mehmet Özhaseki 1957 yılında Kayseri’de hayata gözlerini açmıştır. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra Üniversite eğitimi için Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’ne gitmiştir. Fakat o dönem oluşan siyasi sebeplerden dolayı okul hayatını yarıda kesme kzorunda kalmıştır. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak buradan mezun olmuştur. Avukatlık stajını Kayseri Adliyesinde yapan Özhaseki, görevini ne yazık ki yapamadı.

Tekstil üzerine faaliyet yürütmekte olan aile şirketinin yöneticisi oldu. 1994 yılına kadar ticaret hayatında aktif rol aldı. 1980’in ardından sosyal amaç güden çok sayıda derneğin kuruluşunda yer aldı. Bunlardan birisi ise Kayseri’de tarihte ilk kez aşevi faaliyetlerinin başlaması oldu. 27 Mart 1994 yılında yapılan mahalli seçimlerde Melikgazi Belediye Başkanı oldu. Ardından 23 Haziran 1998 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle birlikte Büyükşehir Belediye Başkan oldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ