Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Metal Epoksi Macunu

  • 17 Haziran 2018
  • 945 kez görüntülendi.
Metal Epoksi Macunu
Konu Altı

Yapısal olarak iki bileşenden meydana gelen , yüksek dayanıklık ve aynı doğrultuda yapışma gücüne sahip epoksi yapılı bir dolgu macunudur. Özellikle Suya ve kimyasallara karşı direnç gücü nedeniyle kullanımı tercih edilmektedir. Kalın katlı yüzey alan uygulamalarında çok daha etkili sonuçlar verir. Yüzeydeki küçük ve orta büyüklük olarak değerlendirilebilecek kusurların kapatılmasında kullanılması uygundur. Fiber teknelerde osmosis (geçişme) problemlerinin onarımda gözle görülür etkileri mevcuttur.

Metal Epoksi Macunu Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli:

Uygulama alanı olarak belirlenen yüzeyin aderansı azaltacak her türlü maddeden arındırılmalıdır. Metal yüzeyler ideal yöntem olan en az Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde Epoksi Anti Korozif Astar ile astarlanmalıdır. Ahşap yüzeyler Şeffaf Emprenye Astar 49 ile astarlanmalıdır. 1 kısım Epoksi Macun ve 1 miktar Epoksi Macun Sertleştiricisi karıştırıldıktan sonra 5 -10 dk beklenir, spatula, mastar yardımı ile gereken yüzeye yeterli miktarda uygulanır.

İnceltme / Karışım Oranı İnceltme / Karışım Oranı:

Ağırlıkça 1 kısım Epoksi Macun + 1 kısım Epoksi Macun Sertleştiricisi. İnceltmeden kullanılmalıdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan:

Karışım tüketimi(kg/m²)=1,5*uygulama kalınlığı(mm) (Örnek:10mm kalınlık için : 1,5*10=15 kg/m² ) Pratik kaplama alanı yüzey pürüzlülüğü ve sıçrantı kayıpları miktarına göre değişkenlik gösterir.

Kuruma Süresi Kuruma Süresi:

Kuruma süresi 24 saat. Üzerine kat uygulamak için en az 24 saat süre geçmelidir. Mekanik direncine 4-6 gün arasında ulaşır.

Önerilen Uygulama Aparatları Önerilen Uygulama malzemeleri:

Spatula, macun çeliği, mastar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ