Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mevcut yönetime ilaveler olacak

  • 24 Haziran 2018
  • 511 kez görüntülendi.
Mevcut yönetime ilaveler olacak
Konu Altı

 

İnce, Anadolu Meydanı’nda düzenlenen Ankara Mitingi’ne gelişinde, eşi  Ülkü İnce ile alandakileri selamladı.

Sözlerine, “Küllerimizden yeniden doğduğumuz kent Ankara, ulusal  müdafaanın cefakar şehri, Seymenlerin şehri Ankara, mütevazı Çankaya’dan muhteşem  Cumhuriyeti kuran Ankara. Bozkırın yeşile, cehaletin bilime dönüştüğü Ankara.  Bağımsızlık ruhun ilk yeşerdiği kent Ankara.” diyerek başlayan İnce, bugün  106’ncı mitingini düzenlediğini belirtti.

Anadolu Meydanı’nın ucu bucağının görünmediğini anlatan Muharrem İnce,  alandakilerden birbirlerini sıkıştırmamalarını istedi.

“Şimdi Allah’ın izniyle, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı seçildiğimde  neler yapacağımı anlatacağım.” diyen Muharrem İnce, şöyle konuştu:

“Önce şunu söyleyelim, Pazar günü ben yok, sen yok, o yok, biz var  biz. Şimdiden söylüyorum, ben 50 günde evimde ya 2 gece yattım ya 3 gece. Yarın  akşamdan itibaren dizi sizde. Pazar sabahı geç kalmayın, okulların bahçesinde  yatın cumartesi akşamı. Pazar günü acıkmayın, Pazar günü uykunuz gelmesin, hasta  olmayın. Pazar günü oyunuzu kullandınız, okulun bahçesinde dur, ayrılma. Sonra  ilçe, il seçim kuruluna. Pazar günü sabah Yalova’da oyumu kullanıp doğru  Ankara’ya geleceğim.”

Ankara’da bugün bazı kişiler tarafından üzerinde CHP logosu basılan  broşürler dağıtıldığını öğrendiğini aktaran İnce, bunların gerçeklikle ilgisi  olmadığını bildirdi.

Muharrem İnce, “Üzerlerine, ‘Herkes için CHP, biz gelince türbana son’  yazmışlar. Bunu yazan ahlaksıza sesleniyorum, terbiyesize sesleniyorum, bunu  yazan namussuza sesleniyorum, bunlar sahtekar, bunlar yalancı, bunlar bırak  Müslüman olmayı, bunlar insan bile değil. Bu broşürlerin benimle ve CHP ile  hiçbir ilgisi yoktur, bunlar paçavradır.” diye konuştu.

Başörtüsü gibi bir sorunları olmadığını vurgulayan İnce, “Benim  cumhurbaşkanlığımda istediğin yerde başörtünü tak, ister evinde, ister sokakta,  ister devlet dairesinde tak, korkmadan tak. Böyle bir derdimiz yok.” dedi.

“ANKARA’YI KİMSE CEZALANDIRAMAZ”

Dünyada Ankara gibi diğer bir başşehir olmadığını kaydeden İnce,  Ankara’dan vatan dışına THY ile değil, AnadoluJet’le gidildiğini  aktardı.

Muharrem İnce, “Benim cumhurbaşkanlığımda başşehir Ankara’yı kimse  cezalandıramaz, Ankara’ya THY çalışacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni sistemde devletin idare  şemasını açıkladığını bildiren İnce, alandaki ekrandan laf konusu şemayı  gösterdi.

İnce, “Şurada cumhurbaşkanı güneş, etrafında da yalakaları, uyduları.  Dünyada böyle bir devlet yönetimi yok. Dünyada böyle bir şirket yönetimi yok,  dünyada böyle bir organizasyon şeması yok. Bu, hastalıklı bir yapıdır, tek adam  dayatmasıdır. Bu tek akılla Türkiye’yi yöneteceğim demektir. Emin olun ne  yaptığını bilmiyor. Yanındakileri değiştirdi, olmadı, bakanlarını değiştirdi  olmadı, Çankaya Köşkü’ne değiştirdi olmadı, sen değiştiğin vakit her şey  değişecek.” diye konuştu.
 

“TÜRKİYE’DE YANGIN VAR”

“Türkiye’de yangın var, o, ‘İtfaiye teşkilatını değiştireceğim’  diyor.” ifadesini kullanan İnce, seçilmesi durumunda evvel yangını söndüreceğini  belirtti.

Muharrem İnce, şöyle devam etti:

“Buradan 81 milyona laf veriyorum, Ankara’da halk görevlileri hiçbir  şekilde tedirgin olmayın, seçimi ben kazanacağım, devlet de tıkır tıkır  işleyecek, hiç merak etmeyin. Layıkıya o göreve gelenler, sağcısı, solcusu… Ben  bu işlerle ilgilenmiyorum, ilgilendiğim tek şey ‘siz o işi biliyor musunuz,  bilmiyor musunuz.’ Şu andaki var yönetime ilavelerim olacak. Girişimciliği  ilave edeceğim, Endüstri ve Girişimcilik Bakanlığı kuracağım, esnafı ek  edeceğim, Ticaret ve Esnaf Bakanlığı kuracağım.”

Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendisi arasında  bir köprü polemiği bulunduğuna işaret eden İnce, “Demirel’in yaptığı köpründen  gidiş geliş 11 lira. Erdoğan’ınkinden gidiş 114, geliş 114 lira. Demirel’in  yaptığı bayramda bedava, Erdoğan’ınki parayla. Dün bana diyor ki ‘Paran varsa  geç, ne konuşuyorsun.’ Sayın Erdoğan, ben milletvekiliyim, benim param var, ben  geçerim de kamyoncu nasıl geçecek, benim derdim kamyoncu, o nasıl geçecek?  ‘Parası olan geçsin’ diyor. Yakında şunu derse şaşırmayın, ‘Parası olan  hastalansın.’ Hatta ‘Parası olan yaşasın’ derse şaşırmayın. Bu kafadaki bir  adamdan kurtulmamız lazım. Ulus Bahçesi yapıyormuş, kutsal sen dünyanın en  büyük milet bahçesinden biri olan Atatürk Orman Çiftliği’ne saray yaptın, ne  Millet Bahçesi.” açıklamasında bulundu.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “yerli ve milli” olmaktan laf  ettiğini ancak bununla alakası olmadığını savundu.

İnce, “Mesela 1699’dan 1922’ye kadar 223 yıl Osmanlı hep toprak  kaybetti, Osmanlı 223 yıl kaybetti, 1923’te Mustafa Kemal Paşa ilk kez toprak  kazandı. Cumhuriyet döneminde ilk kez toprak kaybettik, Erdoğan, Süleyman Şah  Türbesi’ni kaybetti, Erdoğan, Türkiye’yi Washington’dan, Brüksel’den yönetiyor,  ben Ankara’dan yöneteceğim.” dedi.

“BU SEÇİMDE KİMSE KAYBETMEYECEK”

Bu seçimde kimsenin kaybetmeyeceğini belirten İnce, şunları söyledi:

“Solcular, muhafazakarlar kaybetmeyecek. Kürtler, Aleviler, başı  kapalılar, başı açıklar kaybetmeyecek. Kadınlar, erkekler kaybetmeyecek, gençler  kaybetmeyecek. Annelere sesleniyorum, çocuklarınıza iyi eğitim vereceğiz, onlara  yabancı dil öğreteceğiz, vatan dışına gönderip tecrübelerini artıracağız.  Topraklarımızdan bolluk fışkıracak. Okullarımız nitelikli-niteliksiz diye ikiye  ayrılmayacak. İşsizliği yüzde 5’in altına düşüreceğiz, tüm bunları yapabilmek  için bir yorgun adama değil, bir taze kana gereksinim var.”

Muharrem İnce, 2003’te Başbakan seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın “Artık  milletvekilleri lojmanlarda oturmayacak, halkın arasında oturacak” dediğini,  kendilerinin de bundan umutlandığını aktardı.

İnce, “Bütün ulus alkışladık, gitti Subayevleri’nde oturdu,  milletvekilleri lojmanlarını da kapattı. ‘İyi, güzel’ dedik, sonra bir baktık  Çankaya Köşkü’nü de beğenmedi, bin 150 odalı saray yaptırdı. İstanbul’da 5 saray,  Marmaris’te 300 odalı saray yaptırdı. Sarayperest. Ankara’dan açıklıyorum,  Allah’ın izni milletin isteği ile cumhurbaşkanı olduğumda Marmaris’teki yazlık  sarayı engellilere vereceğim. Bu artık halkın adamı değil, o artık kibirli biri.”   değerlendirmesinde bulundu.

Muharrem İnce , Erdoğan’ın artık “yorgun, heyecansız ve insanlara  tepeden bakan” biri olduğunu iddia ederek, bugünlerde bazı yardımları kaldıracağı  yönünde dedikodular yapıldığını aktardı.

İnce, doğum yardımı, gebelik yardımı, dul maaşı, şartlı eğitim  yardımı, kaymakamlık bursu, yoksullara kira yardımı, engelli bakım yardımı, yoksul  muhtaç yardımı gibi yardımların kaldırılmasının laf konusu olmayacağını  vurgulayarak, “81 milyonun huzurunda laf veriyorum, bu yardımlara asla  dokunulmayacak. Temmuz’un sonuna kadar bunların tamamına 100’er lira zam  yapılacak.” dedi.

“100 GÜN İÇİNDE OHAL KALDIRILACAK”

Cumhurbaşkanı seçildikten sonra 100 gün içinde Olağanüstü hali (OHAL)  kaldıracağını belirten Muharrem İnce, Merkez Bankasının 100 gün içinde müstakil  hale geleceğini, terörle mücadele, PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi örgütlerle mücadelenin  amansız şekilde sürdürüleceğini vurguladı.

 İnce, “2002’de Erdoğan iktidara geldiğinde Türkiye, Dünya Kupası’nda  üçüncüydü. Bugün Dünya Kupası’nda oynayamıyor, spora siyaseti soktu,  siyasallaştırdı. Kulüplerin içişlerine karıştı. Passolig’i getirdi. Buradan laf  veriyorum, Passolig’i derhal kaldıracağız.” diye konuştu.

100 gün içinde Suriye’ye büyükelçi atayacaklarını anlatan İnce,  “Bölgede sulh politikası uygulayarak 4 milyon Suriyeliyi davulla zurnayla  memleketlerine göndereceğiz. 100 gün içinde tarafsız, bağımsız, etkin bir yargı  için en hızlı düzenlemeleri yapacağız. Laf veriyorum, hiçbirinizin telefonu  dinlenmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Askeri okulların, “FETÖ’cü var.” gerekçesiyle kapatıldığını bildiren  İnce, konuşmasına şöyle devam etti:

“Peki, Türkiye’deki hakimlerin üçte biri FETÖ’cü, o vakit hukuk  fakültelerini de mi kapatacağız? Sizin huzurunuzda laf veriyorum, başta Kuleli  Askeri Lisesi olmak üzere o askeri okulları açacağız. Polislere, öğretmenlere,  hemşirelere, din görevlilerine 3600 ek göstergeyi vereceğiz. Ekonomiyi düzenleyen  kurulları müstakil hale getireceğiz. Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak  tanımlayacağız. Kamuda yükselmenin, objektif ölçülerini koyacağız. Seçilir  seçilmez 100 gün içinde Avrupa Birliği’nin başkentlerini turlayacağım. Avrupa  Birliği hedefimiz öncelikli hedefimiz haline gelecek. Böldükleri üniversiteler  var, hangi üniversiteyi bölmüşse o üniversiteyi yeniden birleştireceğiz. Okullar  için mecburi bağış asla alınamayacak. İlkokuldan doktoraya kadar Türkiye’de  hiçbir imtihan ücreti alınmayacak, tüm sınavlar ücretsiz olacak. Üniversite  öğrencileri, 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira gençlik bursu, 500 lira Cumhuriyet  bursu, karşılıksız olarak alacaksınız.”

“ÖĞRETMENLERE 24 KASIM’DA BİR MAAŞ İKRAMİYE VERECEĞİZ”

Öğretmenlerin, çocukların eğitiminde mühim rolü bulunduğunu kaydeden  İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğretmen olduğum için değil, çocuklarımızı öğretmenlere emanet  ettiğimiz için her 24 Kasım’da öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz. Mülakatı  kaldıracağız, mülakat olmayacak. Mülakat varsa torpil oluyor. Şayet bazı  mesleklerde mecburi mülakat oluyorsa onu da video kaydına alacağız. Mazot,  çiftçiye 3 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. En düşük emekli maaşı  bin 500 lira olacak. Emeklilere verdikleri bin lira, o doğru değil, emeklilere  bizim dönemimizde Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bir asgari ücret vereceğiz.  Emeklilikte yaşa takılanların sorununu 100 gün içinde çözeceğiz.”

Çocuk bezinden, yüzde 18 oranında Katma Kıymet Vergisi (KDV) alındığına  işaret eden Muharrem İnce, çocuk bezindeki KDV’yi indireceğini belirtti.

“İNCE GELİRSE ÜRETİM ARTAR, FAİZ DÜŞER”

Pazar günü yapılacak seçimde iki seçenek olduğunu anlatan İnce, şu  görüşlerini paylaştı:

“Erdoğan gelirse ne olur, İnce gelirse ne olur? Anlatıyorum, Erdoğan  gelirse piyasalarda panik artar, faizler yükselir, dolar yükselir, beton  ekonomisi devam eder. Erdoğan gelirse, Suriyeliler gelmeye devam eder, zevk,  şatafat, debdebe devlette devam eder. Erdoğan gelirse, telefonların dinlenmeye  devam eder, korku düzeni devam eder. Erdoğan gelirse, kindar nesiller yetiştirir.  Şimdi diğer tarafa bakalım, İnce gelirse üretim artar, ürem düşer, dolar düşer,  kardeş nesiller yetişir. Suriyeliler evine döner, beyin göçü durur, müstakil  mahkemeler gelir, mutfak soluk alır. Üzüldüğüm bir şey var, soğan doları geçmiş  halen ‘Ustayım’ diyor.”

“7 KİLO VERDİM, BÜTÜN PANTOLONLAR DÜŞÜYOR”

Yeni döneme işaret eden Muharrem İnce, “Ben başlarken, bu iş ikinci  tura kalır demiştim, vazgeçtim, pazar günü hallediyoruz. Yalnız (25 Haziran)  Pazartesi sabahı bir işim daha çıktı. Pazartesi sabahı terziye uğramam lazım, 7  kilo verdim, tüm pantolonlar düşüyor. Bir iş daha çıktı bana. Pazar günü bu işi  halledeceğiz. Hiç kuşkunuz olmasın, ben buna inanıyorum.” diye konuştu.

“Kalite, huzur, barış, marka, tasarım, teknoloji”nin, yeni dönemde en  fazla duyulacak sözcükler olacağını anlatan İnce, “Hemen barışacağız. Ekonomik  olarak büyüyeceğiz, adil bölüşeceğiz.” dedi.

İnce, Denizli, Bursa ve İstanbul’da moda tasarım akademisi  kuracaklarını bildirdi.
  
MİTİNGDE GELİN VE DAMAT SÜRPRİZİ

Bu sırada miting alanında kendisine seslenen gelin ve damadı gören  Muharrem İnce, çifti platformun ön tarafına çağırdı.

Kurtuluş ve Başak çiftinin, bu akşam Ankara’da düğünleri olacağını  öğrenen İnce, kendisinin İstanbul’a gitmesi gerektiğini belirtti. Damadın, “Size  destek vermeye geldik.” demesi üzerine İnce, “Beni nasıl mesut ettiniz, Tanrı da  sizi mesut etsin, bir yastıkta kocayın. Mitingime bebekler, engelli kardeşlerim,  hastalar, serum takılı olanlar geldi ama gelinle damat ilk kez geldi. Fazla  sağolun.” diye konuştu.

Görevlilerden, gelin ve damadın telefon numaralarını almalarını  isteyen İnce, cumhurbaşkanı olduğunda çiftin evine kahve içmeye gideceğini anlatım  etti.

“GENÇLER, ÇAĞA UYDURUN”

Gençlere seslenen İnce, “Gençler, çağa uydurun. Ben meydanlarda uzay,  nanoteknoloji diyorum, Ay’dan ve Mars’tan maden toplanacak diyorum. Önümüzdeki  yıllarda 16 yeni iş çıkacak diyorum, o da geliyor meydanlara diyor ki  ‘Kıraathane açacağım, parasız kek var.’ diyor. Gündüz keki yedin de akşam yemeği  nerede yiyeceksin? O ‘Kıraathane açacağım.’ diyor, ben fabrika açacağım. O size  kemer sıktırıyor, ben devlete kemer sıktıracağım.” değerlendirmesini yaptı.

“Yeni dönemde, Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında ilkemiz şu  olacak, kimseyi ayırmayacağız, kayırmayacağız, devletin parasını savurmayacağız.”  diyen İnce, “halkını, hakkını ve haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağını”  bildirdi.

“Haddini bilmeyene haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacağını” anlatım  eden İnce, şunları söyledi:

“Her yasama yılının başında üç hesap vereceğim, bir, o yıllık  icraatımın hesabını vereceğim. İki, cumhurbaşkanı olarak yaptığım harcamaların  hesabını vereceğim. Üç, kişisel paramın hesabını vereceğim hepinize. Tekrar okulda  bilim, camide ibadet, kışlada vazife ve liyakat olacak. Camiye, okula ve kışlaya  siyaset asla girmeyecek.”

MİTİNGDEN NOTLAR

Anadolu Meydanı’na girişinde vatandaşların sevgi gösterileriyle  karşılanan İnce, eşi İdeal İnce ile platformdan vatandaşları selamladı.

İnce, konuşmasının ardından karanfil dağıttı, daha sonra vatandaşlarla  bir süre sohbet etti.

Miting alanındaki vatandaşlar, “Fizik formülü gibisin hiç  şaşmıyorsun”, “Gel de inceldiği yerden kopsun”, “Sayın Cumhurbaşkanım diyebilir  miyim öğretmenim” yazılı pankartlar taşıdı.

Ellerindeki Türk bayrakları ve üzerinde Muharrem İnce’nin fotoğrafının  yer aldığı flamalarla alanı dolduran vatandaşlar, İnce’nin konuşmasını alandaki  dev ekrandan da izledi.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ

Miting nedeniyle Anadolu Meydanı’nda ve meydana açılan ana caddelerde  geniş emniyet önlemleri alındı. Öğle saatlerinde alan ve yolların yaya ve vasıta  trafiğine kapatılmasının ardından, patlayıcı madde araması yapıldı.

GMK Bulvarı, Gençlik ve Dögol Caddeleri üzerine kurulan arama  noktalarında vatandaşlar üst aramasından sonra alana alındı.

Miting süresince yerdeki ekiplerin koordinesini sağlamak için polis  helikopteri vazife yaptı.

Meydan ve civarındaki yüksek binaların çatılarına hususi harekat  polisleri yerleştirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ