Yemek

Meyveden nasıl dondurma yapılır? Evde dondurma nasıl yapılır? İşte evdeki malzemelerle meyveden dondurma tarifi!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte evde dondurma yapım tarifleri de en çok araştırılanlar arasına girdi.

Peki meyveden nasıl dondurma yapılır? Evde dondurma nasıl yapılır? İşte evdeki malzemelerle meyveden dondurma tarifi…

Listelist’te yer alan habere göre, evdeki meyvelerden dondurma yapmak mümkün. İşte evdeki malzemelerle meyveden dondurma tarifi…

pexels daria shevtsova 1251226 1

EVDE DONDURMA NASIL YAPILIR? MEYVEDEN DONDURMA TARİFİ

  1. Muzlu dondurma tarifi

4 adet büyük boy muzu orta kalınlıkta olacak şekilde dilimler halinde doğrayın. Daha sonra muzları buzdolabı poşetinin içerisine alın ve poşetin ağzını kapatıp ve muzları aralarında boşluk olacak biçimde yayın. Daha sonra muzları buzluğa atın ve 1 gece boyunca dondurun. Donmuş muzları buzluktan çıkartın de oda sıcaklığında bir kaç dakika dinlendirin. Muzları daha sonra rondoya ya da blendera aktarın ve kıvam alanan dek çekin. Kremamsı bir kıvam aldıktan sonra dondurmanız yemeye hazır demektir.

  1. Kavunlu dondurma tarifi

Evinizde kavunlu dondurma yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler 1 adet orta boy kavun, 1 paket krema, 1 su bardağı toz şeker ve 1 su bardağı da süt. Dondurma yapımı için kavunu soyun ve dilimleyin. Daha sonra dilimlediğiniz kavunları rondoda çekin. Süt ve şekeri geniş bir tencereye alarak şeker eriyinceye kadar sürekli olarak karıştırın ve daha sonra karışımı soğutun. Daha sonra derin bir çırpma kabına kremayı alarak ve devamlı çırpın. Krema kıvam aldıktan sonra da içine soğutulan sütlü şekerli karışımı ve çekilmiş kavunu ekleyip çırpmayı sürdürün. Daha sonra bu karışımı geniş ve donmaya dayanıklı bir kaba alın. Dondurmanızı saat başı çıkarıp karıştırarak dondurun. İstediğiniz kıvama geldiğinde dondurmanız hazır demektir.

pexels alisha mishra 1343504 1

MEYVEDEN NASIL DONDURMA YAPILIR?

  1. Şeftalili dondurma tarifi

Evinizde şeftalili dondurma yapmak için 4 adet şeftali, 1 su bardağı süt ve 1s u bardağı şekere ihtiyacınız var. Şeftalili dondurma yapabilmek için şeftalilerin kabuğunu soyun ve dilimleyin. Mutfak robotunuzun içine dilimlediğiniz şeftalileri alıp, üzerlerine süt ve şeker ekleyerek robotta çekin. Daha sonra bu karışımı geniş bir kaba aktarın ve saatte bir kez karıştırarak dondurun. Dondurmanız donduktan sonra soğuk olarak servis edin.

  1. Çilekli dondurma tarifi

Evde çocukların bayıldığı çilekli dondurma da yapmak mümkün. Evde çilekli dondurma yapmak için gerekli malzemeler yarım kilogram çilek, 8 yemek kaşığı pudra şekeri, 1 paket krema(soğuk) 1 su bardağı soğuk süt ve 1 yemek kaşığı da salep. Çilekli dondurma yapmak için öncelikle çileklerinizi dondurun ve dondurduktan sonra da rondodan geçirin. Daha sonra çilekleri derin bir kaba alın içine soğuk krema, şeker ve soğuk sütü koyup çırpın. Hazırladığınız karışımı donuncaya kadar her saat başı dondurucudan çıkarıp karıştırmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu