Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

MGK bildirisinde OHAL tavsiyesi

  • 18 Nisan 2018
  • 409 kez görüntülendi.
MGK bildirisinde OHAL tavsiyesi
Konu Altı

MGK bildirisinde, hükümete OHAL’in uzatılması tavsiyesinde bulunuldu.

Milli Emniyet Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Erdoğan başkanlığında Beştepe’de gerçekleştirilen toplantı, 1 saat 45 dakika sürdü. Toplantının ardından bildiri yayımlandı.

Bildiride, MGK toplantısında, ülkenin iç ve hariç güvenliğiyle uluslararası emniyet ortamını etkileyen siyasi ve askeri gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Suriye’de kimyasal ve konvansiyonel saldırıların neden olduğu katliamların tekrarını önlemek ve sorumluların hesap vermesini sağlamak için uluslararası toplumun beraber devinim etmesinin hayati ehemmiyet taşıdığı anlatım edildi.

Suriye topraklarının terörden arındırılması ve toprak bütünlüğünün muhafazası amacıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) icra edilen harekatlara müttefiklerin desteğinin beklenildiği vurgulanarak, Suriye’deki ihtilafa kalıcı siyasi çözüm bulunması noktasında kararlılığın aynen devam ettiği belirtildi.

“OHAL’İN UZATILMASI KARARLAŞTIRILMIŞTIR”

Ülkenin ve bölgenin emniyet önceliklerinin, Türkiye’nin Suriye topraklarında üslenen terör örgütleriyle mücadelesini kesintisiz sürdürmesini mecburi kıldığı vurgulanan bildiride, terörün her türüne karşı kararlı ve tutarlı bir mücadele yürütüleceği kaydedildi.

Bildiride, şu ifadelere yer verildi:

“Proje terör örgütleri FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG ve DEAŞ başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle yapılan mücadele kapsamında vatan bütününde uygulanan olağanüstü hal değerlendirilmiş, demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin devamlılığını sağlamak üzere hükümete, olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ