Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

MHP Genel Başkanı 29 Ekim İstanbul Resepsiyonuna Katılım Gerçekleştirmeyecek!

  • 27 Ekim 2018
  • 359 kez görüntülendi.
MHP Genel Başkanı 29 Ekim İstanbul Resepsiyonuna Katılım Gerçekleştirmeyecek!
Konu Altı

Yerel seçimlerde AK Parti ile ittifak kurmayacaklarını belirten MHP lideri Devlet Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek olan resepsiyona katılım yapmayacağını açıkladı.

Her yıl Ankara’da Cumhurbaşkanlığı binasında gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonun 2018 yılında İstanbul’da inşa çalışması hala devam eden Yeni Havalimanı’nda yapılması planlanıyordu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, ittifak kararının ardından aldığı bir sürpriz kararla birlikte 29 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek 29 Ekim resepsiyonunda yer almayacak olduğunun altını çizdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la beraber devlet erkanı, saatler sabahı gösterdiğinde Anıtkabir’e ziyaret düzenlenecek. Erdoğan ise ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul edecek.

3. Havalimanı’nda Yapılacak

Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde gerçekleştirdiği resepsiyonun bu yıl ilk defa İstanbul Yeni Havalimanın’da yapılacağı açıklanmıştı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan aracılığıyla gerçekleştirilecek resepsiyon 3. Havalimanı’nın açılışı dolayısıyla İstanbul’da gerçekleştirilecek.

AK Parti ve MHP arasında meydana gelen ve sonuç olarak kriz halini alan ittifak tartışmalarıyla birlikte Bahçeli tarafından alınan sürpriz 29 Ekim kararıyla birlikte daha da artacak gibi duruyor.

Devlet Bahçeli Katılmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile meydana gelen af ve ittifak tartışmalarının devamında İstanbul’da açılacak 3. Havalimanı’nda gerçekleştirilecek 29 Ekim resepsiyonuna katılmayacağını açıkladı.

Aynı zamanda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin grup toplantısında bir konuşma yaptı. Parti olarak hiçbir şekilde ittifak beklentilerinin, ittifak arayışlarının ve ittifak isteklerinin gelinen bu süreç içerisinde kesinlikle kalmadığını vurguladı.

İttifağı da Kesti

İşin tadının kaçması sebebiyle zoraki görüşmelerle herhangi bir yere ulaşmanın mümkünatı olmadığını aktaran Bahçeli, kendi yollarını çizeceklerini ve bu yolda ittifak aramayacaklarını son derece kararlı bir şekilde açıkladı. 2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde AK Parti ile resmen İttifak bağlantısını kestiğini kendi parti grup toplantısında duyurmuştu.

Bunun ardından yapılacak olan resepsiyona katılmama kararı da AKP ile aralarında ciddi bir gerginlik yaşandığını ve olayın “küs” kalmaya kadar gittiği aktarıldı. Basın mensupları tarafından yapılan iddiaların yanıtları kısa zaman sonra ortaya çıkacak gibi duruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ