Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

MHP, yerel seçimde İstanbul adayı çıkarmayacak

  • 20 Eylül 2018
  • 566 kez görüntülendi.
MHP, yerel seçimde İstanbul adayı çıkarmayacak
Konu Altı

Yerel seçim ittifakına ilişkin konuşan MHP lideri Bahçeli, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı çıkarmayacağını söyledi. Bahçeli, MHP’nin yönettiği belediyelere yeniden talip olduğu mesajını da verdi. Devlet Bahçeli’nin gündeminde Katar’ın hibe ettiği tayyare da vardı. Bahçeli, bu konuda “Türk milleti hibe kabul etmez” ifadesini kullandı.

Son dakika haberi! 

MHP’den mahalli seçimde ittifak tartışması sürerken dikkat çekici bir adım geldi. Gazetecilerle bir araya gelen Umumi Reis Devlet Bahçeli İstanbul’da namzet çıkarmayacaklarını söyledi.

YEREL SEÇİM MESAJI

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’da çıkarttığımız adayın kaç oy alacağı geçmişte belli. Kazanamayacağımız yerde bir namzet çıkartıp ‘Bizim de adayımız var’ demenin bir manası var mı? Ama ilçelerinde bizim de namzet çıkartacağımız yerler var.”

ANKARA VE İZMİR İÇİN TEMKİNLİ KONUŞTU

Ankara ve İzmir için ise temkinli konuşan MHP lideri ”İnceliyoruz” dedi. MHP’nin yönettiği belediyelere yeniden talip olduğunu söyleyen Bahçeli, ”Bazı hizmetler yarıda kaldı” diye konuştu.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

”AK PARTİ AYNI YERDE ADAY GÖSTERİRSE İTTİFAKIN RUHU ZEDELENMEZ”

”AK Parti aynı yerde namzet gösterirse ittifakın ruhu zedelenmez. Onlar çıkarıyorsa biz de çıkartırız. ‘Haydi gelin burada bir namzet etrafında birleşelim’ olabilir. Bunlar hep konuşulur. ‘İlle de benim dediğim olacak’ diyenleri de sırtımızda küfe yok ya taşıyacak durumda değiliz. Türkiye’yi düşünerek gerçekçi politika yapmaya çalışıyoruz.”

3 BÜYÜK ŞEHİR UYARISI

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın 3 aka şehirde başarısız olması durumunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tartışmaya açılacağını dile getirdi.

GÜNEYDOĞU İÇİN AŞİRET GÖRÜŞÜ ÖNERİSİ

Doğu ve Güneydoğu için de aşiretlerin iradesi mühim uyarısı yapan Bahçeli, ”Adayın kim olduğunun dışında, Kürt kökenli Şark ve Güneydoğu’da yaşayan aşiretlerin iradesini alarak, onların iradesiyle adaylar belirleyerek PKK’yı siyasi boyutta da yok edebilecek bir birliktelik diyorum ben. Bu 30 ilde CHP, HDP eklemlenmiş bir yapıda seçime girer, PKK yanlısı kişiler namzet gösterilir netice alınırsa bu kere terörle mücadelenin bir boyutu tartışmaya açılır” diye konuştu.

”AF TEKLİFİNİ 24 EYLÜL’DE MECLİS’E SUNACAĞIZ”

Bahçeli, af teklifinin tamamlandığını 24 Eylül’de TBMM’ye sunulacağını da söyledi.

HİBE UÇAK TEPKİSİ: TÜRKİYE DEVLETİ, HEDİYE VE HİBE KABUL ETMEZ

MHP lideri, Katar’dan hibe tayyare kabul edilmesine de şu sözlerle katı tepki gösterdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti hediye, hibe kabul etmez, tayyare ihtiyacı varsa bunun piyasası neredeyse, kendi kaynaklarıyla almayı tercih etmelidir. Ama ‘Bana hibe edildi armağan edildi’ bu Türk milletinin kabul edeceği bir vaziyet değil. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi diye düşünüyorum.”

İŞ BANKASI AÇIKLAMASI: ATATÜRK’ÜN MİRASI TÜRK MİLLETİNE İADE EDİLMELİ

Bahçeli, CHP’nin Uğraş Bankası hisseleri tartışmalarına ve bankanın paha kaybettiği iddialarına ilişkin ise ”Değer kaybedildiği vakit bu hisseleri sahiplenebilecek olan Uğraş Bankası’nın ortaklarını da bir göz önüne alın. Ancak bunu Uğraş Bankası, Türkiye’nin her siyasi tartışmasında gündeme getirilen bir mevzu, bahis olarak görmeli ve çözüme kavuşturmalı. Çözüm nedir? CHP’nin Atatürk’ün mirası diye nitelendirilen yüzde 28’i Türk milletine iade etmesi lazım. Atatürk’ün gerçek varisi Türk milletidir, herhangi bir müessese veya müessese değildir. Bunu Türk milletine iade ettiğini beyan etsin sorun kalmaz” değerlendirmesinde bulundu.

ÇAKICI’YA SAHTE RAPOR İDDİASI

Bahçeli, Alaattin Çakıcı’ya düzmece rapor düzenledikleri iddia edilen doktorların tutuklanmasıyla ilgili de “Burada bir adaletsizlik var. Bunu bir teşkilat haline dönüştürmek yanlış” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ