Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mide Fıtığı İçin Gittiği Hastanede ‘Yanlışlıkla’ Kalbini Kestiler

  • 04 Mart 2018
  • 414 kez görüntülendi.
Mide Fıtığı İçin Gittiği Hastanede ‘Yanlışlıkla’ Kalbini Kestiler
Konu Altı

Bir süre önce Ankara’daki Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne mide fıtığı sebebiyle giden ve hakkında ameliyat kararı çıkan Nalan S., yakın zamanda geçirdiği kalp krizi ile felç geçirdi. Olay sonrasında ortaya atılan iddilara göre hastanın kalbi kesildiği iddia edildi.

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında mide fıtığı şikayetiyle gittiği Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat kararı çıkan Nalan S., burada ameliyat oldu. Ameliyattan sonra doktorlar, hastanın durumunun iyi olmadığını farkedince akciğerlerinden film çektirilmesi istendi. Hasta, film çektirdiği esnada bayıldı ve hastanenin Acil Servis’ine alındı. Burada yapılan ilk müdahalelerden sonra aynı hastanenin Yoğun Bakım’ına alınan N.S., burada geçirdiği kalp krizi sonrasında tekrar normale döndü.

Birkaç gün sonrasında doktorlar tarafından ‘Kalbinde su var’ denilen hasta, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan müdahaleler sonucunda kişinin kalbinde su değil kan bulunduğu ortaya çıktı. Buna göre hastanın, yapılan ameliyat sırasında kalbinin kesildiği belirlendi.

Numune Hastanesi tarafından, hastayı ameliyat eden doktor çağrıldı. Doktordan gerekli bilgiler alındıktan sonra hastanın böbrek üstü bezlerinin çalışmadığı belirtildi. N.S. daha sonrasında hastaya kortizon tedavisi uygulandı ve tedavinin devamının burada yapılamayacağı söylendi. Hasta daha sonra Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan incelemeler sonucunda hastaya yanlış tedavi uygulandığı ortaya çıktı. hasta kardiyoloji bölümüne sevk edildikten sonra burada hastanın kalbi durdu ve doktorlar tarafından yapılan müdale ile kalp tekrar çalıştırıldı. Bu esnada birçok kez kalp krizi geçiren hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı ve kesik kalp tekrar dikildi. Hasta bu esnada geçirdiği felç ile yüzde 99 engelli oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ