Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mide küçültme ameliyatından 22 gün sonra öldü

  • 04 Nisan 2018
  • 383 kez görüntülendi.
Mide küçültme ameliyatından 22 gün sonra öldü
Konu Altı

Afyonkarahisar’da kilo vermek için tüp mide ameliyatı olan Emine Fidan 22 gün sonra yaşamını yitirdi. Mehmet Abdurrahman Fidan, eşinin hekim ihmali ve yanlış tedaviye kurban gittiğini iddia ederek hastane ve ameliyatı yapan hekim hakkında suç duyurusunda bulundu.İlişkili Haberler

  • Türkiye’de yılda 9 bin şahıs mide küçültme ameliyatı oluyor
  • Obezite cerrahisinde doğru sanılan 7 yanlış
  • “Tüp mide ameliyatından sonra pankreas kanseri riski artıyor”

Aşırı kilolarından rahatsız olan ve kilo verip hacca gitmek isteyen 3 çocuk annesi 60 yaşındaki Emine Fidan, geçen 27 Ocak’ta Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde görevli umumi cerrahi uzmanına başvurdu.

140 kilo olan Emine Fidan’a, tetkiklerinin ardından 5 Şubat’ta tüp mide ameliyatı yapıldı. Hastanede tedaviye alınan Emine Fidan’ın durumu ağırlaşınca, ailesinin talebi üzerine 19 Şubat’ta Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Vücudunun ödem topladığı belirlenen Emine Fidan, 2 kez de burada ameliyat edildi, ancak 27 Şubat’ta yaşamını yitirdi.

Mehmet Abdurrahman Fidan, 43 yıllık yaşam arkadaşının ihmal ve yanlış tedavi nedeniyle yaşamını yitirdiğini öne sürerek, tüp mide ameliyatını yapan hekim hakkında soruşturma açılması için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne başvurdu, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

“HACCA GİTMEK İÇİN AMELİYAT OLMAYA KARAR VERDİ”

Eşinin ölümüne alışamadığını, fotoğraflarına bakarak ağladığını ve evde duramadığını belirten Mehmet Abdurrahman Fidan, hastaneye diri giren eşinin cansız çıktığını söyledi. Eşine tüp mide ameliyatını yapan hekim hakkında şikayetçi olduğunu kaydeden Fidan, “Eşim aşırı kiloluydu ve zayıflamak istiyordu. Bilhassa hacca gitmek için ameliyat olmaya karar verdi” dedi.

Mehmet Abdurrahman Fidan, eşinin ölümü nedeniyle aka acı yaşadığını söyledi.

HASTANE, DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi yönetimi ise hekim M.Y. hakkında soruşturma başlatıldığını, lüzumlu açıklamanın da soruşturma sonrası yapılacağını kaydetti.

VİDEO: MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATIYLA İLGİLİ MERAK EDİLENLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ