Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Milli Piyango Çekilişlerinde Hile mi var? İmkansız Denilen Şey Gerçek Oldu!

  • 04 Şubat 2019
  • 544 kez görüntülendi.
Milli Piyango Çekilişlerinde Hile mi var? İmkansız Denilen Şey Gerçek Oldu!
Konu Altı

Milli Piyango’nun sık sık gündeme gelen tartışmaları çekilişlerinin bugün en büyüğü meydana gelmiş durumda. 6.9 Milyarda bir ihtimali bulunan yani kısaca imkansız olan bir olay meydana geldi. 30 Ocak 2019 tarihli Sayısal Loto ve Şans Topu çekilişlerinde 9 – 11 ve 19 rakamları her 2 seçimde de büyük ikramiye kazanan numaralar olarka kendini gösteriyor. Böyle bir şeyin meydana gelme olasılığının 6 milyar 950 milyonda bir olduğu bildirildi.

Mili Piyango aracılığıyla gerçekleştirilen 30 Ocak 2019 tarihli Sayısal Loto ve Şans Topu çekilişlerinde meydana gelmesi imkansız bir şey oldu. Kafaların karışıklığa sebebiyet verdiği söz konusu çekilişte, 9, 11 ve 19 rakamları aynı gün içerisinde çekimleri gerçekleştirilen her iki çekilişinin de büyük ikramiye rakamları oldu.

Sayısal Loto için büyük ikramiye numaraları 3, 9, 11, 19 ve 44 olarak belirlenirken, Şans Topu için büyük ikramiye ise 2, 9 , 11 , 19, 31+11 olarak çıktı. Fakat bu 6 rakamı doğru bilen birisi olmadığından dolayı 2.340 Milyon TL değerindeki ikramiyenin diğer çekilişe devri gerçekleştirildi.

Aynı gün içerisinde gerçekleştirilen 2 farklı çekilişin 3 rakamının aynı çıkması sosyal medyada tartışılan konular arasına yer aldı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada böyle bir şeyin meydana gelmesinin kesinlikle 6.950.000’da bir bir şey olduğu aktarıldı. Umudunu Sayısal Loto ve Şans Topu için sürdürenler ve oynamaktan vaz geçmeyenler ise imkansız olan bu tesadüfle ilgili birçok soru işareti yaşadılar.

CHP’li Vekillerden Meclise Taşıma

Milli Piyango’nun çekilişleri rutin aralıklarla birlikte sık sık tartışma yaratıyor ve CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu durumla ilgili TBMM Meclisi’ne taşıma teklifinde bulunmuş ve Milli Piyango bünyesinde kaosun hakim olduğu birçok olay yaşandığı, milyonlarca insanın umut bağlayarak oynadığı oyunların tamamıyla şeffaf bir şekilde yapılmasının gerekli olduğunu belirtmiş ve bununla ilgili bir araştırma komisyonu kurularak çalışma yapılmasını istemişti.

Milli Piyangoda Dikkat Çeken Rakamlar

Milli Piyango Çekilişleri yapılırken çeyrek bilet, tam bilet ve yarım biletlerin %7’lik bölümü tam olarak dağıtıılır. 2018 yılından önceki 4 yıllık süre içerisinde, 2015 yılından günümüze çıkan büyük ikramiyelerin tamamı tam bilete çıkmış durumda.

2015 yılında gerçekleştirilen büyük çekilişlerde büyük ikramiyenin vurduğu toplam 9 biletin 8 tanesi Ankara’ya çıktı. 2016 yılında bu rakam 15/16, 2017’de 8/10 olarak öne çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ