Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Başında Tabanca Varken Darbecilere Hayır Diyecek Kaç Kişi Var?”

  • 18 Aralık 2018
  • 483 kez görüntülendi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Başında Tabanca Varken Darbecilere Hayır Diyecek Kaç Kişi Var?”
Konu Altı

TBMM’de gerçekleştirilen bütçe görüşmeleri esnasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel karşı karşıya geldi. Özgür Özel tarafından Akar’a yöneltilen 15 Temmuz eleştirilerini yanıtlayan Akar, kafasına silah dayalı bir şekilde öleceğini bilip her şeye hayır diyecek kaç kişinin olduğunu sordu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yöneltmiş olduğu eleştiriler, mecliste gerginliğin temel sebebi oldu. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yönelik 15 Temmuz darbe girişimi eleştirilerinde bulundu. Eleştirileri boş çevirmeyip hepsine tek tek yanıt veren Akar, muhteşem bir şey söyledi ve kafasında tabanca varken hayır diyecek kaç kişinin olduğunu sordu.

Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Milli Savunma, Dışişleri ve Sanayi ve Teknoloji bakanlığı 2019 yılı bütçe görüşmelerinin tamamında bakanlıklar aleyhine açıklamalar yaptı ve yine bu hususta söz aldı.

1972 yılında orduya girdiği an itibarıyla tüm askeri öğrencilerin olduğu gibi kendisinin de Genelkurmay Başkanı olma arzusu olan birine, 2015’te bu hayalin nasip olduğunu ve en büyük hedefin gerçekleştiğini ileten Özel, bu Genelkurmay Başkanı’nın şuanda Milli Savunma Bakanı olduğunu, üniformanın çıktığını, siyasi bir hal aldığını, bazı eleştrilere muhatap olmak zorunda olduğunu vurguladı.

ABD’li Komutandan Alınan Madalyaya Değindi

Akar’ın 3. Kolordu komutanlığını yaptığı zamanlarda, kumpas davalarında, kumspa mağduru olan tüm subay, astsubay, amiral ve generallerin bilirkişi raporları sonucunda kumpas olduğunun ortaya çıkmasını beklediği anda, icra subayı Ahmet Erdoğan’ın bu hususta görev aldığını, Berbat bir rapor hazırladığını, bugün ise söz konusu şahsin Fetullahçı Terör Örgütü suçlarından dolayı hakkında arama kararı olduğunu dile getirdi.

Özel, Akar tarafından Türk askerinin başına çuval getirilmesine sebep olan ABD’li komutan Odierno’dan madalya alındığını iddia etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ