Ekonomi

Milyonlarca emekli bekliyordu! Resmen açıklandı! Kurban Bayramı ikramiyeleri o tarihlerde hesaplara yatacak!

Milyonlarca emeklinin merak ettiği ve araştırdığı Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekliler de bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihin açıklanmasını bekliyordu.

Mynet’in aktardığına göre milyonlarca emeklinin merak ettiği ve beklediği tarih resmen belli oldu.

Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiyeleri ne kadar? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Ramazan Bayramı ikramiyelerini ceplerine koyan emekliler merakla Kurban Bayramı ikramiyelerini bekliyor. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren ve geçtiğimiz senelerde başlatılan ve Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez 1100 lira olarak ödenen ikramiyelere ilişkin son dakika haberi geldi. Sayılı günlerin kaldığı Kurban Bayramı’nda emekli ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağına dair ise henüz resmi bir açıklama gelmesi.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

pexels gustavo fring 4148965 1

Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiyeleri ne kadar? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Milyonlarca kişi tarafından beklenen Kurban Bayramı ikramiyeleri ile ilgili bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2022 yılı Kurban Bayramı Emekli Bayram İkramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuz 2022 tarihlerinde hesaplara yatırılacağını açıkladı. Konuyla ilgili olarak aktarılan detaylara göre, SSK emeklileri 5-6 Temmuz 2022 tarihlerinde, Bağ-Kur emeklileri 7 Temmuz tarihinde, Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlar da 2-5 Temmuz tarihlerinde bayram ikramiyelerini alcaklar.

2018’de başlayan emeklilere ikramiye uygulaması yılda 2 kere olmak üzere emekli vatandaşların hesaplarına yatıyor. Emekli bayram ikramiyesi bu sene de Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına yatacak.

pexels cottonbro 5585249 1

Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyeleri şu tarihlerde hesaplara yatacak;

  • 4 (a) (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların aylık ödeme günü;

17, 18, 19, 20, 21 olanlara 5 Temmuz 2022,

22, 23, 24, 25, 26 olanlara 6 Temmuz 2022,

-4 (b) (BAĞKUR) kapsamında gelir/aylık alanlara 7 Temmuz 2022,

  • 4 (c) (EMEKLİ SANDIĞI) kapsamında aylık alanların aylık ödeme günü;

-1 Temmuz olanlara 2 Temmuz,

-2, 3, 4, 5 Temmuz olanlara aylıkları ile birlikte 2Temmuz -5 Temmuz 2022,

tarihinde verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu