Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Milyonlarca Kullanıcısı Olan Sosyal Medya Uygulamasında Cinsel İçerikli Fotoğraf – Video Satışı!

  • 05 Aralık 2018
  • 561 kez görüntülendi.
Milyonlarca Kullanıcısı Olan Sosyal Medya Uygulamasında Cinsel İçerikli Fotoğraf – Video Satışı!
Konu Altı

Snapchat adındaki milyonlarca kullanıcının kullandığı sosyal medya uygulaması üzerinden, cinsel içerikli fotoğraf ve videolarını satarak gelir sağlayan bir kadın açıklamalarda bulundu. Bu işi yaptığını itiraf ederek aylık 27.000 TL kadar para kazandığını ileten kadın, 2016’dan beri bu işle geçimini sağladığını belirtti.

İngiliz yayın kuruluşu olan dünyaca ünlü BBC’nin Victoria Derbyshire adındaki programı, Snapchat adlı uygulamasının cinsel içerikli fotoğraflar ve videolar satma amacıyla da kullanılmaya başladığına yönelik bir haber yaptı. Bu işi yapanlardan Jordie Carnall adlı bir kadın Snapchat kullanarak yaptığı satışlardan aylık 4.000 £ gelir sağladığını açıkladı. Türk Lirasıyla yaklaşık olarak 27.000 TL yapıyor.

Cinsel İçerikli Fotoğraf ve Videolar Satılıyor

Snapchat’in cinsel içerikli fotoğraf ve videolar satıcısı olan 26 yaşındaki kadın, Bunun gayet normal bir iş olduğunu, şarkı söyleyen müzisyenler ve resim satan ressamların kazancı ne kadar normalse bu işin de o kadar normal olduğunu iletti. Kendisinin fotoğraf ve videoları satarak sağladığı gelirin herhangi bir illegal olay olmadığını belirtti. Snapchat kullanıcıları arasında Snapchat’in Premium kızı olarak tanındığını da iletti.

Snapchat Açıklama Yaptı

Carnall bu sayede aylık 20 ila 200 sterlin arasında aldığı abonelik ücretleriyle Snapchat’te yer alan abonelerine cinsel içerik bulunan fotoğraflar ve videolar ilettiğini anlattı. Snapchat yönetimi ise bu konuya yönelik bir açıklama yaptı. Bu tip içeriklerin kesinlikle yasak olduğunu dile getiren Snapchat yetkilileri, bu gibi durumlar tespit edildiği anda direkt içeriklerin uygulamadan kaldırıldığını belirttiler. Böyle bir açıklama bundan önce de defalarca kez yapılmış olsa da bu işi yapan kadın 2016 yılından beri devam ettirdiğini belirtiyor.

Snapchat tarafından gelen açıklamada, Pornografik içeriklerin hiçbirinin reklam ve dağıtımına izin verilmesiği öne sürüldü. Victoria Derbyshire programının, Snapchat’te cinsel içerikli fotoğraflar ve videolar satıldığı haberinin ardından Instagram’a haber gönderildi. Sosyal medya sitesi, satmış oldukları hizmetlerin her türlü reklamını yapmakta olan insanların Premium Snapchat ile ilişkili olan bütün etiketlerine yasak getirerek bu yönden önünü kesmiş oldu.

Çocuklarınızı Uzak Tutun

Uzmanlar Snapchat uygulaması ve diğer tüm sosyal medya uygulamalarının tehlikeli olduğu ve belli bir yaştan önce kullanılmaması gerektiğini açıklıyor. Kullanılsa dahi ebeveyn kontrolünde kullanılması en mantıklısı olacaktır diyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ