Ekonomi

Milyonlarca sürücüye son dakika müjdesi! Benzin zammı iptal edildi!

Milyonlarca sürücü akaryakıt fiyatlarındaki son durumu merak ediyor ve araştırıyor. Peki akaryakıt fiyatlarında son durum ne oldu? Benzine zam geldi mi? Akaryakıta yeni zam geldi mi? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

5 Temmuz’u 6 Temmuz’a bağlayan gece benzine beklenen zam resmen geri çekildi. Ahaber’de yer alan habere göre, son zamanlarda sık sık gündeme gelen benzine çarşamba gününden itibaren 96 kuruşluk bir bekleniyordu. Ancak konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, milyonlarca sürücünün beklediği müjde geldi ve söz konusu benzin zammı iptal edildi.

pexels isabella mendes 2524161 1

Peki akaryakıt fiyatlarında son durum ne oldu? İstanbul’da benzin fiyatları ne kadar? Mazot ve LPG fiyatlarında son durum ne? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Sürücülerin yüzünü güldüren benzin zammı iptalinden sonra akaryakıt fiyatlarındaki son durum da milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor.

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika bilgilerine göre, dün 114,71 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 113,5 dolar seviyelerinde tamamladı.

Yine açıklanan resmi rakamlara göre, Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.31 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,43 azalış gösterdi ve 113,01 dolar şeklinde oldu.

Önerilen İçerik :   Asgari Ücrette Vergiden Muafiyet! | Kanun Teklifi Mecliste !

Yine resmi rakamlara göre, aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 109,66 dolardan alıcı buldu.

pexels ricardo esquivel 3027928

BENZİNE 96 KURUŞ ZAM GELMESİ BEKLENİYORDU

5 Temmuz’u 6 Temmuz’a bağlayan gece benzine 96 kuruşluk bir zam gelmesi bekleniyordu. Ancak milyonlarca sürücünün yüzünü güldüren habere göre söz konusu zam iptal edildi. beklenen zam iptal edildi. Bu karar, brent petrolün yüzde 5’i aşan kayıpla 107 doların altını görmesinden sonra geldi.

ZAM POMPAYA YANSIMAYACAK

Gün içerisinde yarından geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklik nedeniyle benzinde 96 kuruşluk bir fiyat artışı yaşandığı ve söz konusu bu artışın pompa satış fiyatlarına yansıyacağı bildirilmişti. Yine açıklanan detaylara göre, motorin ve LPG’nin fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacak.

pexels pixabay 248747 1

İSTANBUL’DA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI NE KADAR 5 TEMMUZ 2022

Yine açıklanan resmi rakamlara göre, İstanbul’da motorin litre fiyatı 26,69 TL’den, benzinin litresi de 25,20 TL’den satılıyor.

Ankara’da benzinin litresi 25.29 liradan satılırken, İzmir’de ise 25.29 liradan satılıyor.

GÜNCEL LPG FİYATLARI 5 TEMMUZ 2022

İstanbul Anadolu yakası bir litre LPG fiyatı: 11,97 lira

Önerilen İçerik :   Altında son dakika gelişmesi! Gram ve çeyrek altında çok sert yükseliş!

İstanbul Avrupa yakası bir litre LPG fiyatı: 12.42 lira

Ankara LPG litre fiyatı: 12.29 lira

İzmir LPG litre fiyatı: 12,09 lira

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu