Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mısıroğlu’na ŞOK! “Yıkılsın”

  • 16 Kasım 2018
  • 392 kez görüntülendi.
Mısıroğlu’na ŞOK! “Yıkılsın”
Konu Altı

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Atatürk’e ettiği türlü hakaretlerle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu’na ait olduğu Üsküdar’da yer alan bir restoranın yapımında bundan birkaç ay önce tespit edilen kaçak bölümlerin yıkım işlemlerinin gerçekleştirilmesine yönelik İBB’ye önerge verdiler.

Kurul İncelemeyi Yaptı, Kaçakların Tespitini Gerçekleştirdi!

CHP’li İBB Meclis üyelerinden olan Nadir Ataman, Doruk Bulut ve Deniz Erzincan aracılığıyla gönderilen söz konusu önergede, konuya yönelik 9 aydır herhangi bir şekilde işlem yapılmadığı yönünde açıklama yapıldı. Meclis’te soru önergesini paylaşan Nadir Ataman, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik düşmanlık güden Mısıroğlu’nun bunu göğsünü gere gere ifade ettiğini, bu kişinin korunmaması gerektiğini anlattı. Bundan 9 ay önce İBB Meclisi’ne önerge vererek restoranın 1.000 metrekarelik bölümünde kaçak olduğunu, gerekli incelemelerin yapıldığını ve kaçakların tespit edildiğini anlattı.

Yasal İşlem Neden Başlatılmıyor Sorusu

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, Mevlüt Uysal’ın bu şahsı koruyup korumadığını sordu. Yasal işlemlerin neden başlatılmadığını merak ettiğini dile getiren Ataman, Atatürk düşmanı bu şahsın restoranının kaçak bölümlerinin yıkılması gerektiğini anlattı. Kendi taraflarına gönderilen eski ve yeni fotoğraflara göz atıldığında, deniz tarafına zemine kazık çakma yöntemi beraberinde restoranın en olarak 6 metre, boy olarak ise 40 metre genişlediğini 250 metrekare kaçak büyütüldüğünü anlatan Ataman, Kaçak yapının denizin üzeri bölümüne kadar getirildiğini sözlerine ekleyerek Parsel içinde sınıflandırma işlemi uygulanarak ikinci bir katın meydana getirildiğini ve bu kapsamda kapalı alan sorununun da çözüme kavuşturulduğunu anlattı. Söz konusu yapının teras katının da bulunduğunu anlatarak yaklaşık olarak 1000 metrekare alana sahip kapalı alanın kaçak yollarla oluşturulduğunu belirtti. Boğaziçi İmar Müdürlüğü görevlerine göz atıldığında bu restoranın 1.derece sorunlu olduğu iletildi.

Ataman’ın önergesi oy birliğiyle birlikte yanıtlanması için İBB Meclis Başkanlığı’na gönderildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ