Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mobilyada “artırılmış gerçeklik” dönemi

  • 11 Haziran 2018
  • 398 kez görüntülendi.
Mobilyada “artırılmış gerçeklik” dönemi
Konu Altı

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, son dönemde hususi üretim mobilya satışlarının artış gösterdiğine işaret ederek, fabrikasyon ürünler yerine daha kişiselleştirilmiş, hususi model ve renklerin tercih edildiğini söyledi.

“Artırılmış gerçeklik” teknolojisi kolaylık sağlıyor

Düğün sezonuyla mobilya satışlarında da artış görüldüğüne dikkat çeken Taklacı, tüketicilerin mobilya modasını yakından takip ettiğini, tercihlerin de son dönemdeki eğilimlere göre şekillendiğini anlatım etti.

Taklacı, bazı tüketicilerin son halini görmeden mobilya satın almak istemediğini belirterek, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle tüketicinin bu kaygısının giderildiğini aktardı.

Bu teknolojiyle tüketicinin, satın almak istediği mobilyanın hayat alanlarındaki yerleşimini rahatlıkla görebildiğini anlatan Taklacı, “Mobilya almak isteyenler, birçok renk ve kumaş tercihiyle, nasıl bir mahsul istediğine daha rahat karar verebiliyor. Bu teknoloji sayesinde müşterilerimiz kendi düş dünyalarına göre mobilya yaptırabiliyor ve daha rahat hususi üretim mobilya siparişi verilebiliyor” dedi.

Ahşap ve epoksi karışımı mobilyalar ön planda

Taklacı, bu durumun hususi üretim ve el işçiliği mobilya üretimini de müspet etkilediğini vurgulayarak, bu sene tekrar tabii ahşap ve masif mobilyaların ön planda olduğunu söyledi.

“Bu sene ahşap ve epoksi karışımı mobilyalar da revaçta. Epoksi dediğimiz renksiz şeffaf malzeme, sıvı halinden misli hale gelebiliyor ve istenirse renklendirilerek, hatta içerisine dekoratif malzemeler yerleştirilerek katılaştırılabiliyor. Bilhassa kütüklerde cam yüzey hissi veren epoksi, aş masalarının vazgeçilmezi oldu. Mobilyacı ahşap ustaları, epoksi ve ağaç karışımı ile dünyanın imreneceği birçok modeli tüketicinin beğenisine sunuyor.”

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ