Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Muharrem İnce’den bayram mesajı

  • 15 Haziran 2018
  • 425 kez görüntülendi.
Muharrem İnce’den bayram mesajı
Konu Altı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, milletin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı. 

İnce, bayramın tüm dünyaya sulh ve huzur getirmesini temenni etti. Bayramların hoşgörünün, sevginin ve kardeşliğin pekiştiği ortak değerler olduğunu vurgulayan İnce, şunları kaydetti:

“Ülkemizin yeni bir döneme ve yeni bir başlangıca hazırlık yaptığı bugünlerde yaşadığımız coşku, bayram sevincimizi daha da güçlendirmektedir. Milletimizin yıllardır özlemini çektiği huzur dolu bayramları yeniden yaşanır hale getirme iddiasının heyecanı içindeyiz. Aynı özlemin ulus tarafından paylaşılıp, beklendiğini meydanlarda gördük.

Bayramlar bir arada yaşama duygusunun pekiştiği ve affetme ikliminin geliştiği dönemlerdir. Tarih boyunca bir arada yaşayan milletimiz, gelecekte de bu beraberliğini devam ettirecektir. Hedefimiz, bugün birbirine kırgın hale getirilmiş ve kutuplaştırılmış olan insanlarımızın özünde var olan kardeşlik duygularını yine canlandıracak ortamı yeniden oluşturmaktır.

Çeşitliliğimiz zenginliğimizdir. Özlemimiz, insanlarımız arasında hiçbir ayırımın olmadığı, herkesin kendini hür hissettiği bir Türkiye’dir. Hiçbir kesimin yaşam tarzından kaygı duymadığı ve geleceğe umutla baktığı bir Türkiye’dir. İnsanların sulh içerisinde yaşadığı, birbirine sevgi ve güvenle baktığı bir Türkiye’dir. Geçmişle hesaplaşmaya ayıracak enerjimiz, kaybedecek vaktimiz yoktur. Yönümüz geleceğe dönüktür. Tüm gücümüzü daha müreffeh bir cemiyet ve daha kuvvetli bir Türkiye için harcayacağız.”

Cumhurbaşkanı adayı İnce, milletin Ramazan Bayramı’nı huzur ve sıhhat içerisinde geçirmesi temennisinde bulundu.

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ