Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Muharrem İnce’nin “Apoletlerini Sökeceğim” Dediği Orgeneral Görevden Alındı!

  • 02 Ocak 2019
  • 323 kez görüntülendi.
Muharrem İnce’nin “Apoletlerini Sökeceğim” Dediği Orgeneral Görevden Alındı!
Konu Altı

Sözcü Gazetesinde yazar olan Deniz Zeyrek, 2. Ordu Komutanı olan Orgeneral İsmail Metin Temel’in görevden alındığını iddia ettiği yazısını kaleme aldı. Fırat’ın doğu bölümünde yürütülecek olan olası operasyon karşısında muhalif olduğundan dolayı görevden alındığı belirtildi.

Deniz Zeyrek, Orgeneral İsmail Metin Temel’in görevden alındığını iletti. Bundan 6 ay önce çok yüksek seviyede siyasi destek alan bir komutanın, çok kısa bir süre içerisinde karar vermekte olan siyasi gücün gözünden düştüğünü, tenzili rütbe ile karşılaşmasının mümkün olmayacağını, böyle bir şeyin saçma olduğunu anlattı.

Askeri Törene Katılmadı

Yapılan haberlerin tamamında hem Temel’in, hem de Tuğgeneral Barut’un 14 – 15 Aralık tarihlerinde başkentte Deniz Kuvvetleri Komutanlığı kapsamında gerçekleştirilen Madalya ve Başarılı Birlik Ödül Törenin’de yer almamalarının bu tenzili rütbenin sebebi olarak görüldüğünü anlattı.

Münbiç Operasyonu Ele Alındı

Zeyrek iddialarına devam etti. Kaynaklardan aldığı bilgiye dayanarak açıklama yapan Zeyrek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geleneksel bir hal almış ve büyük önem taşıyan bu toplantıya sağlık sorununu öne sürerek katılım gerçekleştirmeyen Orgeneral Temel’in, tenzili rütbe edilmelerinin nedeninin bu olmadığını, zaten başlamış olan ve tenzili rütbeyle biten sürece gösterilen bir tepki olarak bunu yaptığını iletti.

Bir kaynağının, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında çok büyük görevler alarak, başarılar altına imza atan iki komutanın Fırat’ın doğusuna hareket edip askeri görevi devam ettirmek noktasındaki siyasi iradeyle ve komuta kademesiyle birebir şekilde aynı görüşte bulunmadığını iddia etti.

İki büyük harekatı yönetmekte olan bu komutanların yeni bir harekete yanaşmayacak subaylar olduğunu düşünmediğini aktaran Zeyrek, Fırat’ın doğusuna yapılacak bir hareket konusunda siyasi irade ile birlikte neden ters düşüldüğünü sorguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ