Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Mustafa Sarıgül: “Kemal Bey İstanbul Oylarını Yükseltmek İçin Beni Aday Yapmak Zorunda”

  • 17 Aralık 2018
  • 273 kez görüntülendi.
Mustafa Sarıgül: “Kemal Bey İstanbul Oylarını Yükseltmek İçin Beni Aday Yapmak Zorunda”
Konu Altı

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eski Şişli Belediye Başkanı olan Mustafa Sarıgül’ün kendisine telefonla ulaşarak, Halk tarafından Sarıgül’ün çok istendiğini, tek bir seçeneğin CHP adaylığı olduğunu, Eğer Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da oy yüzdesini yükseltmek istiyorsa kendisini aday göstermesi gerektiğini anlattığını iletti.

2019 yılı 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde CHP’den Şişli Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıklayan Mustafa Sarıgül ile ilgili Nagehan Alçı bir yazı kaleme aldı. Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından kendisinin arandığını, DSP’den aday olur musunuz? Ya da bağımsız girer misiniz sorusuna cevap verdiğini iletti.

Sarıgül’ün tek bir seçenek olduğunu bu seçeneği ise CHP adaylığı olarak öne çıktığını iletti. İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi ilk sırada olmak üzere isim anlamında kendinden başka öne çıkan kimsenin olmadığını iletti. Halkın tanıdığı ve bildiği adaylar arasında ilk sırada geldiğini de ifade etti.

“İnanılmaz Özlem Var”

Alçı, Sarıgül’ün anlattıklarını kaleme aldı.

Her gün sahada olup halkla iç içe yaşadığını belirten Sarıgül, halk tarafından aldığı tepkileri dile getirdi. Kendisine olan özlem ve ilginin çok yüksek olduğunu da belirten Sarıgül, Şişli’nin bu hususta inlediğini anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun eğer İstanbul’da oy yüzdesini yükseltmek gibi bir hedefi varsa kesinlikle kendisini seçmesini söyleyen Sarıgül, “aday yapmak zorunda” dedi. 2014 yılında İstanbul’a uygun gördüğü şahsını, Şişli’ye aday yapmazsa, halka bunu açıklayamaz dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ