Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Yöntemleri

  • 06 Temmuz 2018
  • 535 kez görüntülendi.
Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma Yöntemleri
Konu Altı

 Müşteri Temsilcisine Hızlı Hemen Bağlanma Yöntemleri hakkında daha önce yayınlanan makalemizi tekrar paylaşıyoruz. Faydalı etkili bir makale kesinlikle..

Günlük koşuşturmalar içerisinde zaman hızla akar gider. Yaşantımız içerisinde her insan en az bir defa müşteri hizmetlerine direk bağlanma ihtiyacı duymuşuzdur.

Müşteri hizmetlerinde görev alan kişiler iletişime açık, müşteri memnuniyetine önem veren, ikna kabiliyeti yüksek, diksiyonu düzgün olmalıdır. İletişim ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler inanılmaz bir hızla gelişmektedir.

Artık insanlara ulaşmak çok daha kolay hale gelmiştir. Teknolojik  değişimleri iletişim araçlarında da görürüz.  Çeşitliliği ve niteliği ile büyük devrim yaratan haberleşme araçları bizi daha fazla kolay konuşmaya teşvik etmektedir.  Müşteri hizmetleri ile konuşurken, duygu ve düşüncelerimizi hiç bir kısıtlama olmadan rahatlıkla ifade edebilmeliyiz. Ama yine de en güzel görüşme kısa ve net olan cümlelerle yapılan konuşmalardır. Beklentilerimizi özetleyerek, karşı tarafı sıkmadan düzgün ve doğru bir telaffuz ile anlatmalıyız. Örneğin İng Bank  Müşteri Hizmetlerine direkt bağlandıktan sonra iletişim kanalı açılmış demektir. Görüşmeler, aldığımız bir ürünle ilgili iade işlemleri olabildiği gibi, hatalı veya bozuk çıkmasından kaynaklanan şikayetleriniz de olabilir ya da bir firmadan beklentiniz, istekleriniz, önerileriniz. Adres sorma, yol tarifi de olabilir. Direkt müşteri hizmetlerine bağlandığınız zaman çekinmeden, rahatlıkla konuşmalısınız. Çünkü oradaki görevliler donanımları ve bilgileri ile size hizmet vermek için görevlendirilmişlerdir.

Direk bağlanmanın avantajları

Günümüzde en değerli varlığımız zamandır. Metropol şehirlerde, trafiğin yoğunluğundan bir yerden bir yere gitmek saatlerimizi alır. Böyle olunca insanlar zamandan tasarruf etmek ister. Daha hızlı ve pratik seçenekleri tercih ederler. Müşteri hizmetleri tam da burada devreye girer. Görüşeceğimiz iki üç dakikalık biri konuyu saatlerce yol kat ederek gitmek çok mantıklı bir hareket olmamaktadır. Bu nedenle elimizdeki tablet ya da telefonları etkili bir şekilde kullanırız. İnternet ya da telefonla ziraat bank müşteri hizmetlerine direk bağlanarak meramımızı anlatmak her iki taraf için de çok daha faydalı ve ekonomik olacaktır.

Yılların birikimiyle deneyim sahibi olmuş, herkes tarafından bilinen ünlü firmaların müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat personel çalıştırarak hizmet vermektedir.  Müşterilerinin ihtiyaçlarına, isteklerine cevap bulmaya ve çözüm üretmeye çalışırlar. Arayan kişileri memnun etmek, bilgi paylaşmak onların en önemli görevidir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Öncelikle  karşımızdakini  kırmamalı, nazik ve kibar konuşmalıyız.

Şunu unutmamalıyız ki yapılacak görüşmeler kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altına alınan konuşmalar ileride size bir sıkıntı yaratmamalıdır. Aradığınız kişinin dahili numarasını biliyorsanız o numaraları tuşlamalısınız.  Çünkü her menünün altında başka bir temsilciye ulaşmak için, başka bir deyişle esas temsilci için mutlaka tuşlama mevcuttur. Acele etmeden tüm anonsları dinledikten sonra dahili numara tuşlanır. Bu çabalarınız yetersiz kaldığında, müşteri hizmetlerine direk bağlanma çok etkili olacaktır.

Kaynak : www.musteritemsilcisi.org

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ