Ekonomi

Ne dolar ne altın! Bunu alan çok kazanacak! Piyasa kahini resmen açıkladı! İşte en garanti yatırım aracı!

Yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan altın ve dolarda dalgalanmalar devam ederken, piyasa kahini olarak bilinen Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten bir son dakika açıklaması geldi.

Yeni Akit’te yer alan habere göre, Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kaos ortamında en garanti yatırım aracını açıkladı.

EN GARANTİ YATIRIM ARACI HANGİSİ?

Peki en garanti yatırım aracı nedir? Altın ya da dolar dışında neye yatırım yapmalı? İşte İslam Memiş’in o açıklamaları…

pexels andrea piacquadio 3760067 1

ALtın kahini olarak bilinen İslam Memiş altın yorumu ve dolar tahmini sorularını cevaplarken vatandaşlara en çok kazandıracak yatırım aracını da açıkladı. İslam Memiş yaptığı açıklamada Fed piyasalarda sert bir hareketliliğe sebep olmadığını çünkü beklentilerin 3 gün öncesinde satın alındığını söyleyerek, kişisel görüşünün altın başta olmak üzere emtialarda boğa piyasaları sürecek ve zirveler görülmesi olduğunu aktardı.

pexels michael steinberg 321464 1

NE DOLAR NE ALTIN

Piyasa kahini İslam Memiş yaptığı açıklamada gümüşün gram fiyatının 12,04 lira olduğunu söyleyerke, dün 11,70 seviyesine kadar gerilediğini ancak yeniden dolardan destek alarak yükselişe geçtiğini söyledi. Yaptığı açıklamada Ons gümüşün de 21,59 dolar seviyesinde olduğunu söyleyen İslam Memiş, dünyada değerli metaller arasında en çok baskılanan ve en ucuz olan emtia şu an için ons gümüş olduğunu söyleyerek, orta ve uzun vadede yatırımcının adeta gözbebeği konumunda olduğunu dile getirdi.

Önerilen İçerik :   Altını olanlara müjde! Altın fiyatları zirvede seyrediyor! İşte 3 Ağustos altın fiyatları!

Yaptığı açıklamada 125 dolar seviyesine kadar çıkan brent petrol varil fiyatının 118 dolar seviyesinde olduğunu kaydeden İslam Memiş, “Takip ettiğim güçlü destek seviyesi 116 dolar seviyesi. Eğer bu seviyenin altına sarkarsa 114 dolar test edilebilir.” dedi.

calculator g7bf146c4d 1280 1

PETROL FİYATLARI NEREYE GİDECEK?

Enerji krizi dünyada sürerken Suudi Arabistan ziyaretinde petrol fiyatları ile alakalı önemli açıklamalar yapabileceğini kaydeden İslam Memiş, “OPEC üyelerine baktığımızda petrol fiyatını aslında çok düşürmek istemediğini görüyoruz. Rusya başı çekmeye devam ediyor.” dedi. Memiş ayrıca, diğer OPEC üyeleri petrol fiyatlarındaki artışla zengin olmasından dolayı bırakın petrol fiyatlarındaki düşüşleri tekrar yeni rekorlar görme olasılığının çok güçlü gibi durduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu