Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Nicolas Maduro, Trump’ın Kendisinin Öldürülmesi İçin Emir Verdiğini İddia Etti!

  • 30 Ocak 2019
  • 1.486 kez görüntülendi.
Nicolas Maduro, Trump’ın Kendisinin Öldürülmesi İçin Emir Verdiğini İddia Etti!
Konu Altı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela üzerinde oluşan siyasi krize yönelik ABD Başkanı Donald Trump’ın üzerine suç yıktı. Öldürülmesi için emir verdiğini de sözlerine ekledi. Bu emirleri ise Kolombiya hükümeti ve mafyaya karşı verdiğini iletti.

“ABD’nin Yaptırım Kararı Yasa Dışı”

Rus haber ajansı olan RIA’ya birtakım açıklamalar yapan Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela Petrol Şirketi olan PDVSA’ya karşı alınan yaptırım kararının tamamıyla yasa dışı bir şekilde alındığını belirtti.

Muhaliflerle Görüşme İsteği

Maduro, son zamanlarda Venezuela’da meydana gelen olayları değerlendirip masaya yatırmak amacıyla muhaliflerle görüşmeyi kabul edeceğinin altını çizerek, Muhalefetle müzakere masasına oturmak ve Venezuela’ya katkı sağlayıp çıkarlarını korumak, barışı sağlamak ve geleceği güvence altına almak amacıyla konuşmak istediğini vurguladı.

ABD, Devlet Başkanı Olarak Guaido’yu Tanıdı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın 23 Ocak 2019 tarihi içerisinde Guaidoy’yu resmen tanımış, Nicolas Maduro yönetiminin ise ABD bünyesinde herhangi bir şekilde meşruiyetinin varlığının kalmadığını açıklamasıyla birlikte birçok ülke Guaido’nun yanında yer almıştı.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’nun meşruiyetini reddeden ABD yönetimi, dün Venezuela ile ilgili bir karar daha alarak dev petrol şirketi PDVSA’ya yaptırım kararı alarak ülkenin ABD’de yer alan toplam olarak 7.000.000.000 $ değeri bulunan fonunu dondurma altına almıştı.

Venezuela’da yer alan hem muhalefet hem de iktidar yanlısı herkesin 23 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirdiği mitingler, ülke ve bölge üzerinde büyük oranda hareketlenme meydana getirmiş ve önemli gelişmeler ortaya çıkarmıştı.

10’dan Fazla Ülke Guaido’yu Tanıyor!

Çoğunluğu muhalefetin elinde olan Ulusal Meclis’in başkanı olan Guaido, muhalifler tarafından düzenlenen mitingde kendini “geçici devlet başkanı” olarak ilan etmişti. Bunun üzerine ilk sırada ABD olmak üzere 10’dan fazla ülke Guaido’yu tanıdığına yönelik açıklama yapmıştı.

6’dan Fazla Ülke Maduro’yu Destekliyor!

İçlerinde Türkiye’nin yer aldığı 6’dan fazla ülke ise ülkenin mevcut başkanı Maduro’yu destekliyor. Bu ülkeler Rusya, Küba, Çin, Meksika, Bolivya olarak ön plana çıkıyor. Maduro, olan olayların ardından ABD ile ilgili her türlü diplomatik ilişkiyi kestiklerini ve diplomatların 72 saat içerisinde ülkeyi derhal terketmesi gerektiğini beyan etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ