Doları olanlar ya da dolar almak isteyenler dolar kuru ile ilgili son dakika gelişmelerini merak ediyor ve araştırıyor.

Peki dolar kuru yükselecek mi? Dolar kurunda son durum ne? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Cumhuriyet Gazetesi’nden Didem Ernez’in haberine göre, Ekonomist Evren Devrim Zelyut, dolar endeksindeki dalgalanmayla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Ekonomist Zelyut ABD’nin resesyona girmesi dolar/TL paritesini gerilettiğini dile getirerek, çok büyük bir değer kaybına neden olmadığını söyledi.

Peki dolar kuru yükselecek mi? Dolar kurunda son durum ne? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, ABD ekonomisi, yüksek enflasyonun tüketici harcamalarını yavaşlatması ve faiz oranlarındaki artışların yatırımları da azaltmasıyla teknik resesyona girdi.

O ekonomistten öyle bir dolar tahmini geldi ki…Duyanların ağzı açık kaldı!

Geçen sene yüzde 40’ın üzerinde bir değer kaybeden TL; Nisan ayının sonundan, haziran ayının sonundaki BDDK kredi kısıtlama kararına kadar aralıksız değer kaybetmiş ve aktarılan resmi detaylara göre, de ve dolar/TL bu dönemde 14.8’lerden 17.5’e kadar çıkmıştı.

TÜRK LİRASI DEĞER KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Konu ile ilgili olarak aktarılan son dakika detaylarına göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararıyla kur geçici olarak 16’ya kadar gerilese de Türk Lirası yeniden değer kaybetmeye başladı.

Dolar/TL, dün 20 Aralık tarihinden beri yeni zirve olan 17.97’ye çıktı. Yine açıklanan resmi verilere göre, gün içerisinde ise parite 18.02’ye ulaştı ve 18 seviyesini de geçti.

Dolar kuru ile ilgili önemli açıklamalar yapan Ekonomist Evren Devrim Zelyut ABD’nin resesyona girmesi dolar/TL paritesini gerilettiğini ancak çok büyük, trajik olarak isimlendirebilecekleri bir değer kaybına sebep olmadığını kaydetti.

O ekonomistten öyle bir dolar tahmini geldi ki…Duyanların ağzı açık kaldı!

SONBAHARDA ACI GERÇEKLE KARŞI KARŞIYA GELİNECEK

Ekonomist Evren Devrim Zelyut dolar kuru ile ilgili yaptığı tahminlerde yaz aylarında Eylül ayına kadar 18’in altında tutunup biraz gerilese de Eylül ayında sonra bizim kur problemimizin devam edeceğini dile getirdi. Ekonomist Evren Devrim Zelyut “Çünkü ödenmesi gereken borçlar var, turizm gelirlerimiz kesilecek ve acı gerçekle sonbaharda yine karşı karşıya geleceğiz” şeklinde konuştu.