Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

“Öğretmen açığı, atama bekleyen öğretmenlerle kapatılmalı”

  • 20 Haziran 2018
  • 358 kez görüntülendi.
“Öğretmen açığı, atama bekleyen öğretmenlerle kapatılmalı”
Konu Altı

Türk Eğitim Sen Umumi Sekreteri Musa Akkaş, “Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenlerle değil nakil bekleyen öğretmenlerin atanması ile kapatılmalıdır.” dedi.

Başkentte, nakil bekleyen muallim adayları ve Türk Eğitim Sendikası üyeleri basın açıklaması yaptı. 

Kurtuluş Parkı’nda toplanan öbek üyeleri, şehit öğretmenler için bir dakika saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı’nı okudu.

Grup üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Yunus Emre Öğür, bir araya gelme amaçlarının öğretmenlerin sorunlarını dile getirmek ve nakil bekleyen muallim adayları olarak seslerini duyurmak olduğunu belirtti. 

Öğür, “Öğretmen atamlarında yapılan mülakat, sözleşmeli öğretmenlik gibi uygulamlar, öğretmenlerin sorunlarına deva olmamakta, aksine daha aka sorunlara sebep olmaktadır. Bizler artık daha aka sorunlara yol açan birtakım uygulamalar yerine, öğretmenlerin sorunlarına kalıcı çözüm bekliyoruz.” dedi.

Türk Eğitim Sen Umumi Sekreteri Musa Akkaş’ta, ataması yapılmayan öğretmenlerin taleplerini kamuoyuna ve yetkililere iletmek için bir araya geldiklerini belirterek, “Öğretmen açığı sözleşmeli öğretmenlerle değil nakil bekleyen öğretmenlerin atanması ile kapatılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ