Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Öğretmenin Dikkati Sayesinde 4 Kişinin Tacizine Uğrayan Çocuk Kurtuldu!

  • 17 Ocak 2019
  • 417 kez görüntülendi.
Öğretmenin Dikkati Sayesinde 4 Kişinin Tacizine Uğrayan Çocuk Kurtuldu!
Konu Altı

Malatya’da ikisi akrabası ikisi ise komşusu olan 4 kişi, henüz 3. sınıfta olan 9 yaşındaki çocuğa tamı tamına 9 ay boyunca cinsel istismarda bulundu. Çocuğun ruh halindeki değişimlere dikkat eden ve bunun sebebini araştırmaya başlayan sınıf öğretmeni ise ortadaki cinsel istismar vakasını netleştirdi.

Zanlılardan 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Davayla ilgili de gizlilik kararı alındı. Yaşananları araştıran kişilerin, olayın üstünü kapatma amacıyla hareket eden zanlıların yakınlarınca tehdit edildiği bilgisiyle birlikte gizlilik kararının alındığı iletildi. Öğretmeninin henüz 3.sınıfta eğitim gören 9 yaşındaki öğrencisinin psikolojisinde, hareketlerinde meydana gelen değişiklikleri görmesiyle birlikte cinsel istismarın ortaya çıktığı aktarılıyor.

Öğretmenin Dikkati Ortaya Çıkardı

Söz konusu iğrenç olay Malatya Doğanşehir’de meydana geldi. Bir ilköğretim okulunda 3.sınıf öğrencisi olarak eğitim gören N.’nin ruh halinde meydana gelen ani değişiklik sınıf öğretmeninin kafasında soru işareti uyandırdı. 9 yaşındaki küçük kız çocuğu ile konuşmaya başlayan öğretmen, bir süre boyunca hem kızı yakından inceledi hem de sürekli iletişim halinde kaldı. Ardından ise korkunç gerçek ortaya çıktı. N, 2 akrabası ve onlarla arkadaş olan diğer 2 komşusu, toplamda 4 kişi tarafından yaklaşık olarak 9 ay boyunca cinsel istismara uğradı.

Hemen İhbarda Bulundu

Evli ve 3 çocuk babası olan 43 yaşındaki M.D’nin yanı sıra 21 yaşındaki B.D., 20 yaşındaki M.B. ve O.B. küçük çocuğa 9 ay boyunca istismar yaptılar. Zanlılar, kız çocuğunu hürriyetinden yoksun kılarak eve kapatıyorlardı. 11 ocak 2019 tarihinde öğretmen tarafından ortaya çıkarılan bu olay ilk olarak polis ekiplerine ardından ise savcılığa bildirildi.

Dava İçin Gizlilik Kararı Alındı

Polis ve savcılık tarafından verilen ifadelerin sonrasında tutuklama talebiyle birlikte Doğanşehir Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevki gerçekleştirilen zanlılardan 3 tanesi tutuklandı ve Malatya Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Askerlik görevini yapmakta olan O.B. ise birliğinden teslim alınarak cezaevine gönderild.

9 ay boyunca büyük bir travma yaşayan küçük çocuk, soruşturmanın sonuna kadar devlet kontrolünde bir yurtta yaşamını devam ettirecek. Savcılık dava için gizlilik kararı aldı.

Bunun yanında araştıranlar ve yerel kaynaklar, zanlıların yakınlarınca tehdit edilmeye başlandı. İlçede çok büyük bir öfke hakimken, araştıranların zanlıların akrabalarınca tehdite uğradıkları iddia ediliyor .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ