Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Okul Masraflarını Karşılamak İçin Ringe Çıkan 13 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti!

  • 15 Kasım 2018
  • 391 kez görüntülendi.
Okul Masraflarını Karşılamak İçin Ringe Çıkan 13 Yaşındaki Çocuk Hayatını Kaybetti!
Konu Altı

Tayland’da bir birey okul masraflarını karşılamak amacıyla Tayland boks maçlarına çıkıyordu. Henüz 13 yaşında olan çocuk, beynine aldığı büyük darbenin sonucunda hayata tutunamadı ve feci şekilde can verdi.

Tayland’da anne ve babası vefat eden, okul masraflarını karşılamakta zorlanan 13 yaşındaki çocuk, 8 yaşından beri okul masraflarını karşılama amacıyla Tayland’da boks maçlarına katılıyordu. Son yaptığı maçta beynine aldığı darbe sonucunda hayata gözlerini yuman çocuk tüm dünyaya insanlığı bir kez daha sorgulattı.

3 RAUND SONUCU BEYİN KAYANAMASI

Anucha Tasako adındaki 13 yaşındaki küçük çocuğun özellikle Tayland’da çok büyük miktarda üzüntü ortaya çıkaran ve ardından dünyaya yayılan feci şekilde hayatını kaybetmesi haberinin sonrasında, çocukların boks maçlarında yer almaması ve bunun önüne geçilmesi için yasada değişiklik gerçekleştirmek için çalışmalara başlanması istendi. Anucha’nın kafasında herhangi bir şekilde kask dahil olmak üzere güvenlik önlemi bulunmadan çıkarıldığı ve mücadeleye koydurulduğu maçın 3.raundun da beyin kanaması geçirdiği söylendi.

YOKSUL ÇOCUKLARIN ÇOĞU BOKS YAPIYOR

Doktorlarda dahil olmak üzere düşük – orta ve yüksek gelirli her kesimden çocukların boks maçları yapmasını engelleme amacıyla talep geliyor ve söz konusu yasa değişikliği talebine destek veriliyor. Maç organizatörleri ise bu gibi karşılaşmaların yoksul çocuklar için çok büyük bir geçim kapısı olduğunu anlattı. Anucha’nın boks konusunda antrenörü olan ve onu çocukluğundan itibaren yetiştiren öz amcası, çıkartılacak olan yasanın 15 yaş ve küçükler için geçerli olunması gerektiğini dile getirdi.

Hakemin Suçu Olabilir

Boks turnuvalarının çoğunda avukat olarak yer alan Sukriyet Parekrithawet ise Anucha’nın hayatını kaybetmesinin çok acı ve üzücü bir olay olduğunu açıkladı. Maçı yöneten hakemenin maçı durdurma noktasında çok geç kaldığını iddia eden avukat, böyle bir olayın daha önce yaşanmadığını, salonda hiçbir şekilde doktor bulunmadığını anlattı. Çocukların maça çıkması engellendiği takdirde Tayland boksunun öleceğine dair açıklamalar yapan Avukat, yasa tasarısını hazırlayan ve buna destek verenlerin boksla ilgili hiçbir şey bilmediklerini anlattı. Çocukken bu spora başlanmadığı takdirde, ilerleyen süreçte tecrübe kazanılmadığını da dile getirdi.

Tayland’da bundan daha birkaç gün önce 12. raunda kadar dayanan ve 12.rauntta nakavt olan Christian Daghio adındaki bir boksör daha hayatını kaybetti. 49 yaşındaki boksörün ölüm sebebi açıklanmamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ