EkonomiGündemOtomobil

Önce indirim sonra zam! İşte güncel akaryakıt fiyatları!

LPG FİYATLARINA BU GECEDEN İTİBAREN ŞOK ZAM KARARI!

Son dönemlerde özellikle brent petrolün düşmesi ile birlikte akaryakıt fiyatlarına sürücüleri sevindiren indirimler gelmişti. Ancak gelen bu indirimlerden sonra şoke eden bir zam kararı geldi. LPG fiyatlarının resmen değişeceği ve zam yapılacağı duyuruldu. Maalesef bu geceden itibaren LPG fiyatlarına okkalı zam yapılacak. LPG uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Fakat dolar kurunda meydana gelen artış brent petrolün de değişmesine neden oldu. Durum böyle olunca bu durumdan ilk etkilenen de maalesef uzun süredir sessizliğini koruyan LPG oldu.

Kamupersoneli.net‘te yer alan haberin içeriğine göre; Peş peşe indirimlerden sonra şok eden zam kararı geldi. LPG fiyatları tamamen değişecek ve bu geceden itibaren ciddi manada bir zam gelecek. Akaryakıt fiyatları petrol ve dolar kurundaki değişiklikler nedeniyle sürekli olarak değişiyor. Benzin ve motorin fiyatlarına gelen indirimlerle sevinen sürücülere bu seferde üzen bir haber geldi. Şimdi de LPG’ye zam yapılacağı duyuruldu.

ZAM NE ZAMANDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK?

Gelen son dakika haberine göre 30 Temmuz 2022 Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere LPG fiyatlarına 30 kuruşluk zam beklendiği aktarıldı. Zamlı fiyatların bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına da yansıtılacağı belirtildi. Gelen bir diğer habere göre şu an için benzin ve motorin fiyatlarına herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Bu açıklamalardan sonra en çok merak edilenler arasına güncel fiyatların ne olduğu girdi. Buna göre güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde:

pexels markus spiske 92077 1

BENZİN FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da benzin fiyatı: 22 Türk lirası 23 kuruş

Ankara’da benzin litre fiyatı: 22 Türk lirası 38 kuruş

İzmir’de Benzin litre fiyatı: 22 Türk lirası 38 kuruş

MOTORİN FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da motorin fiyatı: 24 Türk lirası 51 kuruş

Ankara’da motorin fiyatı: 24 Türk lirası 64 kuruş

İzmir’de motorin fiyatı: 24 Türk lirası 64 kuruş

LPG FİYATLARI NE KADAR?

İstanbul’da LPG fiyatı: 10 Türk lirası 79 kuruş

Ankara’da LPG fiyatı: 11 Türk lirası 05 kuruş

İzmir’de LPG fiyatı: 10 Türk lirası 73 kuruş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu