Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Orhan Gencebay Bukalemunluk Bana Yakışmaz Dedi!

  • 15 Kasım 2018
  • 374 kez görüntülendi.
Orhan Gencebay Bukalemunluk Bana Yakışmaz Dedi!
Konu Altı

Buket Aydın tarafından sunulmakta olan CNN Türk ekranlarında seyirci karşısına çıkarılan “40” adlı programda yayınlanan bölümün konuğu müzik dünyasının sevilen ismi Orhan Gencebay’dı. Buket Aydın’ın sorduğu her dönemin adamı denilmesine neden kızdığı yönündeki soruya bu lafın çok büyük yanlış olduğunu ifade etti.

Orhan Gencebay, bunun bukalemunluk olduğunu dile getirdi. Kendisine yakışmayacağını ifade eden Gencebay, iktidara yakın olmasından dolayı böyle bir söz söylendiğini bildiğini, iktidara yakın olması sebebinin kendilerini yönetenin iktidar olmasından kaynaklandığını ifade etti.

Devleti yönetenleri halkın seçtiğini anlatan Gencebay, halka duyduğu büyük orandaki sevgi ve saygı sebebiyle direkt olarak iktidarı sevdiğini ve iktidara yakın olduğunu anlattı. Kendisinin iktidardan yana veya muhalefetten yana oyu olduğunu, fakat halkın seçtiğine asla saygısızlık yapamayacağını, görev iyi yapıldığı takdirde sonuna kadar destek vereceğini anlattı.

“Herkes Böyle Düşünmeli”

Orhan Gencebay açıklamalarına devam etti. Herkesin bunu böyle düşünmesi gerektiğine dikkat çeken Gencebay, bunun asla bukalemunluk olmadığını belirtti. Her dönemde Süleyman Demirel’e saygı duyduğunu anlatan Gencebay, Allah’tan rahmet diledi. Yine Bülent Ecevit ve Turgut Özal için de büyük saygı duyduğu insanlar olarak bahsetti. Tüm iktidardakilerle yakın görüştüğünü anlatan Gencebay, bu insanlara saygı duymanın zorunlu olduğunu söyledi.

Ülkeyi yönetecek, ülkeye sahip çıkacak olan kişilere eğer iyi yönetim varsa asla saygısızlık yapamayacağını ve yakınlık duyacağını anlatan Gencebay, kendini bildiğinden beri bu bakış açısıyla hareket ettiğini sözlerine ekledi. Bunun hiçbir şekilde herhangi bir iktidara yakın olma anlamı taşımadığını ileterek devam eden Gencebay, öyle şeyleri asla sevmediğini, doğru olanın yanında olmaktan gurur duyduğunu anlattı. İyi hizmet verene saygı duyulması gerektiğini ve bunun herkesin yapması gerektiğinin altını çizen Gencebay, her devrin adamı sorusuna yine kızmış oldu.

Bukalemun Değilim

Sorulan soru üzerine yüz ifadesi değişen halk arasında 3 babadan biri olan Orhan Gencebay, bukalemun olmadığını, böyle şeylerin kesinlikle kendisine ters olduğunu anlattı. Ortada bir iktidar yanlılığı olmadığını anlatarak, sadece ülkeye sahip çıkan ve ülkeyi yönetenlere karşı olan saygı olduğunu dile getirdi.

Doğru ülke yönetildiği takdirde kesin suretle destek vereceğinin altını çizdi. Bu sayede sağ – sol gibi görüşlerinin olmadığını ülkeye iyi yönetenlere destek vereceğini açıklamış oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ