Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ortalığı Karıştıracak İfade: “Trump Öküz Bile Olsa”

  • 16 Ocak 2019
  • 1.738 kez görüntülendi.
Ortalığı Karıştıracak İfade: “Trump Öküz Bile Olsa”
Konu Altı

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, ABD Başkanı Donald Trump tarafından ülkemize yöneltilen “Türkiye’yi ekonomik olarak mahvederiz” tehdidine yönelik birtakım açıklamalar altına imza attı. Bunların seçim arefesinde meydana gelmesinin ise hiçbir şekilde tesadüften ibaret olmadığına dair açıklama yaptı.

ABD Başkanı’nın Türkiye’ye yaptığı tehdidi ve ardından yaşanılanların yerel zamanlamasına dikkat çeken Özdil, Trump öküz olsa dahi, Beyaz Saray’ın öküz olduğunu düşünecek hiçbir öküzün olmadığını anlattı.

Vaziyet Kabak Gibi Bu Durumdayken Trump Ne Dedi?

Özdil’in yazısından ilk başlık bu şekilde. Trump’ın Türkiye’yi ekonomik yönden mahvedeceği tehdidinin kürtleri vurursa ön yazısıyla yayınlandığını anlattı. Türkiye’nin AKP iktidarının kötü yönetimi sebebiyle çok ciddi bir ekonomik kriz içerisinde olduğunu dile getiren Özdil, AKP iktidarının halka dönüp de kendilerinin hiçbir suç ve günahı olmadığını söylemesinin, hepsinin dış güçler tarafından yapıldığını söylemesinin, dış güçlere karşı ekonomik kurtuluş savaşı verildiğinin söylenmesinin, onların doları varsa bizim Allah’ımız var söylentilerinin artmasının hemen ardından Trump tarafından seçim arefesinde gelen “ekonomik yönden mahvederiz” tehdidinin gerçek bir tehdit olup olmadığının sorgulanması gerektiğini belirtti.

Bunun AKP iktidarına seçim kampanyasında kullanılması için verilmiş bir fırsat da olabileceğine dikkat çeken Özdil, bu sayede AKP iktidarının halka dönüpte “ekonomiyi biz bozmadık, hepsi dış güçlerin oyunu” diyebileceğini anlattı.

En Kritik Belirleyici: Milliyetçi Seçmen

Seçimin en kritik belirleyici kısmının milliyetçi seçmen olduğuna dikkat çeken Özdil, Cumhur İttifakı’nda her gün bir çatlak meydana geldiği yönünde haberler yazıldığını, Trump’ın AKP iktidarına karşı bu dönem içerisinde PKK’ya yönelik korumacı tavır alması, asrın liderine tehdit savurması, duygularıyla hareket eden milliyetçi seçmenin sizce oyunu nasıl etkiler diyerek bir soru yöneltti.

Bu kadar kritik ve önemli bir konuyu telefonda iletmek varken, diplomatları göndermek varken, Pentagon kullanılarak iletmek varken, sadece bir Tweet ile bunun iletilmesinin, halkın görmesinin sağlaması, tabiri caizse gözlerine sokması ne kadar normaldir sorusunu sordu.

Trump öküz olsa dahi Beyaz Saray öküz değil diyen Özdil, bunu düşünenlerin ise direkt öküz olacağını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ