Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ortalığı karıştıran kayıt!

  • 22 Temmuz 2018
  • 429 kez görüntülendi.
Ortalığı karıştıran kayıt!
Konu Altı

Model Karen McDougal’a verilecek paranın konuşulduğu görüşmenin Trump’ın eski avukatı Michael Cohen tarafından gizlice kaydedildiğinin patlamasıyla, ABD lideri bir Twitter mesajı paylaştı.

“İyi haber, sizin sevgili başkanınız yanlış bir şey yapmadı” diyen Trump, avukatının kayıtlarının kanun dışı olabileceğini ve FBI’ın Cohen’in ofisine yaptığı baskının anlaşılmaz olduğunu savundu.

Söz konusu ödemenin tarihi, 2016 yılındaki seçimlerin iki ay öncesine rastlıyor. Bant kaydı, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) bu yılın başlarında Cohen’in ofisine yaptığı baskında ele geçirildi.

New York Times gazetesine göre, iki dakikalık kayıtta Trump ve Cohen, Başkan’la ilişkisi olduğunu söyleyen McDougal’a susması için yapılacak ödemeyi konuşuyor.

Eski Playboy modeli Karen McDougal, Trump’la 10 ay boyunca münasebet yaşadığını söylüyor.

Bu ilişkinin Trump’ın ufak oğlunun doğumundan derhal sonra başladığı öne sürülüyor.

Trump’ın eski avukatı Cohen hakkında ise halihazırda vergi yolsuzluğu ve seçim yasalarını ihlal suçlamasıyla soruşturma yürütülmekte.

New York Times, Trump’ın avukatı eski New York belediye başkanı Rudy Giuliani’nin bant kaydını doğruladığını aktarıyor. Ancak Giuliani McDougal’a herhangi bir nakit gönderilmediğini ve Trump’ın yanlış bir şey yapmadığını savundu.

Trump’ın avukatları daha evvel Başkan’ın McDougal’la ilişkisini yalanlamışlardı.

Başkanlık seçimi kampanyasının son aylarında McDougal’ın hikayesini National Enquirer’a 150 bin dolara sattığı ancak gazetenin sonradan bunu yayımlamaktan vazgeçtiği iddia ediliyor. Giuliani’ye göre, gizlice kaydedilen görüşmede Trump ve Cohen, Enquirer’dan haberin yayın haklarının satın alınmasını tartıştı.

Giuliani, “Michael’in sözünü ettiği ödeme yapılmadı. Ama mühim olan Başkan’ın ödeme yapılacakca bunun kayıtlara geçmesi için kuralına göre çekle yapılması gerektiğini söylemesi” dedi.

Trump daha evvel 2006’da bir otel odasında ilişkiye girdiği porno yıldızı Stormy Daniels’a sessiz kalması 130 bin dolar ödeme yapıldığını kabul etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ