Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Osmangazi Köprüsünde Hem Devlet Hem Vatandaş Dolandırılıyor İddiası!

  • 12 Kasım 2018
  • 298 kez görüntülendi.
Osmangazi Köprüsünde Hem Devlet Hem Vatandaş Dolandırılıyor İddiası!
Konu Altı

Osmangazi Köprüsü’nde hem devletin hem de vatandaşın dolandırıldığı iddia ediliyor. “Sistem çaışmıyor” bahanesiyle birlikte elden alınan nakit paraların herhangi bir şekilde sisteme girilmediği ve aynı zamanda HGS ya da OGS üzerinde mevcut bakiye köprüden geçiş için yetersizse “sonradan ödersiniz” diyerek 5 kata kadar ceza alınmasının önünün açıldığı iddia ediliyor.

İzmir Körfezi’nin gerdanlığı olarak bilinen Osmangazi Köprüsü’nde HGS çilesi bitmek bilmiyor. Köprüden geçmekte olan lüks araç sahipleri, HGS bakiyelerinde mevcut tutarlarının bulunmasına rağmen hala nakit ücret talep edildiğini belirttiler. Bu yolla hem vatandaşın hem de devletin dolandırıldığı iddia edildi.

Türkiye’nin belirlediği Cumhuriyet’in 100.yılı olan 2023 yılı hedefleri çerçevesinde yapılan mega projeler arasında yer alan Osmangazi Köprüsü açıldığı günden itibaren dert çile bitmiyor. Yapılan iddialara göre “sistem çalışmıyor” denilerek nakit para alınıyor ve nakit paralar ise kayda geçmiyor. Bu şekilde devlet tarafından taahhüt edilen araç sayısının düşük göründüğünü ileten lüks araç sahipleri, devletin zarara uğratıldığını anlattı. HGS ve OGS bakiyesi yoksa “sonra ödersiniz” denildiğini ve yaklaşık 5 kat ceza kesilmesinin önünün açık olduğunu dile getiren sahipler, HGS’den geçiş yaptıktan sonra bakiye olsa dahi bakiye yetersizliği sebebiyle nakit para talep edildiğini iletiyor.

GİŞEYE HIZLI GİRİLDİĞİNDEN OKUNMUYOR YANITI

Yaşanan bu kriz beraberinde, yalnızca kendilerinden nakit para talep edildiği bilgisine ulaşan bazı lüks araç sahipleri, Otoyol A.Ş. ile iletişime geçtiler ve uygulamadan dolayı yaşadıkları mağduriyeti anlattılar. Sürücüler, gişelere belirli bir hız üzerinde giriş yapıldığı zaman HGS sistemlerinin okunamadığı, gişeye yavaş girmeleri gerektiği yönünde cevap aldılar. Fakat bu ücretlerin sadece lüks araç sahiplerinden talep edilmesi bu yanıtın samimi olup olmadığı noktasında soru işareti uyandırdı.

Makbuz Yok!

Gişe görevlilerin, HGS cihazlarından çekim gerçekleştirilirse dahi bariyerin açılmasının önüne geçtiği ve bu kapsamda nakit para alarak bariyeri açtığını iddia eden bazı lüks araç sahipleri, aldıkları nakit para karşılığında hiçbir fiş – makbuz vermediklerini de ilettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ