Gündem

ÖSYM’de yeni dönem! KPSS 2022 ne zaman gerçekleştirilecek?

KPSS’NİN İPTAL EDİLMESİYLE YENİ SINAV TAKVİMİ DE MERAK EDİLİR OLDU! YENİ SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS’nin 31 Temmuz tarihinde yapılan oturumunda sorulan sorularla, bir yayınevinin deneme sınavı soru kitapçığındaki soruların aynı çıkması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları neticesinde Devlet Denetleme Kurulu’nun inceleme başlattığı sınav iptal edildi. DDK’ nın inceleme yapması sonucu iptal edilen KPSS 2022’nin yenisinin ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu.

YÖK’TEN İNCELEME!

Yükseköğretim Kurulu da (YÖK) iddialara ilişkin inceleme başlatarak açıklamalarda bulundu. YÖK’ten yapılan yazılı açıklama kapsamında, KPSS’deki iddiaların araştırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın DDK’yı görevlendirdiği hatırlatılarak, “DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak Yükseköğretim Kurulunca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve en şeffaf bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.” denildi. Ntv.com.tr‘de yer alan habere göre; YÖK Başkanı Erol Özvar da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “2022 KPSS’de çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme sürerken tarafımızca da bir inceleme başlatılmış olup, sonuç en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Önerilen İçerik :   Vakıfbank Pandemi kredisi başvurusu nasıl yapılır? 10 bin TL kredi başvuru şartları

2022 KPSS İPTAL EDİLDİ, ŞİMDİ NASIL BİR YOL İZLENECEK?

Yeni atanan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumların iptal edildiğini, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak oturumların da dolayısıyla iptal edildiğini duyurdu.

t25 osym kpss onlisans ve ort 456
ösym kpss

DENETLEME SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Cumhurbaşkanlığına bağlı üst denetleme organı olarak görev yapan ve başkan ile 8 üyeden oluşan DDK, idarenin hukuka uygunluğunun, düzenli ve verimli şekilde yürütülmesinin ve geliştirilmesinin sağlanması amacıyla her türlü idari soruşturma, inceleme, araştırma ve denetlemeleri yapabiliyor.

GİZLİ BELGELER DE DAHİL HEPSİ İNCELEME ALTINDA!

Kurul, yetkileri kapsamında bilgi almak üzere her kademe, rütbe ve sınıftan ilgilileri çağırabilir, onlarla doğrudan yazışabilir ve ister elektronik ister fiziki ortamdaki gizli veya açık her türlü bilgi, belge, defter, kayıt, envanter, malzeme, mühimmat, taşınır ve taşınmazları, işlem ve olayın her safhasında inceleyebilme hakkına sahiptir.


CUMHURBAŞKANI’NA SUNULACAK!

İvedi durumlarda denetim ve soruşturma gruplarınca hazırlanacak özet İvedi Durum Raporu, kurulda ilk öncelik verilerek görüşülüp kurul başkanınca Cumhurbaşkanına sunuluyor. Cumhurbaşkanına sunulan İvedi Durum Raporları ise Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda nihayete erdiriliyor ve Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda sorumlu bulunan ilgililer hakkında da soruşturma açılabiliyor.

Önerilen İçerik :   2022'nin en sert geçecek dolunayı geliyor! Oğlak Dolunayı 2022 burçları nasıl etkileyecek? Şans hangi burçların yüzüne gülecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu