Gündem

Özel sektör maaşlarına zam yapılacak mı? Uzun zamandır bekleniyordu rakamlar açıklandı!

Özel sektör maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Özel sektör maaşları ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Özel sektör maaşlarına zam yapılacak mı? Uzun zamandır bekleniyordu rakamlar açıklandı!

Özel sektör maaşlarına zam yapılacak mı? Uzun zamandır bekleniyordu özel sektör maaş zamlarında rakamlar açıklandı. Asgari ücrete yapılan ara zam özel sektörü de harekete geçirdi. Bazı sendikalar işverenleri oluşan yeni şartlar kapsamında görüşmeye çağırdı. İşverenlerin bir bölümü de ara zam çalışmalarını tamamladı. Asgari ücrete yapılan zam sonrası özel sektör de zam için harekete geçildi. Peki ne olacak? Özel sektöre zam gelecek mi? Rakamlar belli mi?

Asgari ücretin belli olmasının ardından gözler özel sektörde. Özel sektörde çalışanlara ne kadar maaş verilecek merak ediliyor.

money 256281 1280

Enflasyon rakamları sonrası asgari ücretin ara yıl zammıyla 5 bin 500 TL’ye çıkarılması çalışma hayatında yeni bir hareketlilik başlattı. Bu hareketlilik ile birlikte bir çok şey değişti. Yeni zamlar gündeme geliyor. Bazı sendikalar işverenleri oluşan yeni şartlar kapsamında görüşme yapmaya çağırırken, görüşmelerin sonuçlarına göre bu işletmelerin atacağı adımlar merak ediliyor.

Önerilen İçerik :   Büyükşen cinayetinde flaş gelişme! Beklenen oldu! O isim gözaltına alındı! Büyükşen cinayetinde katil kim?

Sendikalar yeniden müzakere gerekçesi olarak 1 Temmuz itibarıyla asgari ücretin brüt 6 bin 471 TL’ye çıkarılmasını gösteriyor. Enflasyonun da son bir yılda yüzde 78.62 arttığına da dikkat çekiliyor. Ancak asgari ücret belirlendi. Asgari ücret belirlendi belirlenmesine ancak asgari ücrete yakın ücretlerle çalışanlar da bir umutla bekliyor.

Asgari ücret Tespit Komisyonu’nda işverenleri temsil eden TİSK’in Başkanı Özgür Burak Akkol konuyla ilgili açıklama yaptı. Akkol, Asgari ücretin bir başlangıç ücreti olduğunu belirtti ve Esas hedefin ortalama ücretin artması olmalı gerektiğini söyledi. Bu nedenle belirlenen rakamın üzerine çıkma imkânı olan işletmelere, ilave atılabilecek adımları atma çağrısında bulunduklarını söyledi. Akkol, “Bu konuya, ülkemiz için, en iyisini hep beraber nasıl yapabiliriz diye bakıyoruz. Çalışanlarımızın refahını ve işletmelerimizin sürdürülebilirliğini en büyük önceliğimiz olarak kabul ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu