Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Pizzacıydı Milyoner Oldu! 136 Milyon $ Sahibi!

  • 02 Ekim 2018
  • 584 kez görüntülendi.
Pizzacıydı Milyoner Oldu! 136 Milyon $ Sahibi!
Konu Altı

Henüz 19 yaşındayken hem üniversitede okuyup hem de bir pizzacıda evlere sipariş götüren kurye olarak çalışan Ben Francis, 6 yıl önce, 2012 yılında ailesinin sahip olduğu garajı tamamen dikim atölyesine çevirip spor giyim markası olan Gymshark’ı kurdu. Bununla birlikte muhteşem bir girişimcilik örneği sergilenmiş oldu.

Şuan 26 yaşında olan Ben Francis, 2012 yılında ailesinin garajını dikimhaneye çevirmiş ve ardından spor giyim markasını oluşturmuştu. İnternet üzerinden satış gerçekleştiren giyim markası, yıllık 136.000.000 $ ciro yapıyor.

BBC’nin her hafta yayınladığı “Patron” haber dizisinde yer alan genç patron herkesi kendine hayran bıraktı. İngiltere’nin Birmingham şehrinde ikamet etmekte olan genç patron, Gymshark’ı kurduğu sıralar Aston Üniversitesi’ndeki derslerini tamamladıktan sonra akşam saatlerinde Pizza Hut için evlere sipariş götüren kurye olarak çalışıyordu.

Hem okul hem iş derken, bir yandan da oluşturduğu markanın internet sitesini kurmakla ve satacağı ürünleri belirlemekle ilgilenmekteydi. Çok zorlu geçen 2 yılın ardından markasının 320.000 $’dan fazla yıllık ciroya ulaştığını ifade eden genç patron, bu rakama ulaşınca hem üniversiteyi, hem pizzacıyı bıraktı.

Aslında girişimcilik ruhunun çok küçükken geldiğini dile getiren genç patron, ilk olarak araba plakası satılan bir internet sitesi kurduğunu, belirli bir miktar kazandıktan sonra App Store için 2 farklı GYM uygulaması geliştirdiğini ve bu uygulamaların birinden 10.000 $’a yakın para kazandığını iletti.

Ardından ise sporda yiyecek ve içecek takviyeleri satma kararı aldığını fakat bu hususta rakibinin çok olacağını, rakibi olmayan sektöre giriş yapmanın risksiz olacağını ifade eden genç patron, Sporcu giyim üretimi yapmaya başladı.

İlk olarak garajlarında kurduğu küçük dikimhanesinde kardeşiyle günde 15 – 20 atlet dikerek başlattığı bu serüvene şuanda Birmingham’da 215 çalışanıyla birlikte devam ediyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ