Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın Kardeşi ile Ne Görüştüğü Belirlendi! Sadece 2 Cümle Konuşmuş…

  • 16 Ocak 2019
  • 375 kez görüntülendi.
PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın Kardeşi ile Ne Görüştüğü Belirlendi! Sadece 2 Cümle Konuşmuş…
Konu Altı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, kardeşi ile görüşme gerçekleştiren PKK elebaşı olarak hükümlü bir şekilde hapis hayatında olan Abdullah Öcalan’ın sadece iki cümle kurduğunun altını çizerek, sağlığının iyi olduğunu ve seçim çalışmalarında başarılar dileklerini ilettiğini vurguladı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezi Temelli, görüşme izninin alınmasını ve Öcalan’ın mesajlarını TBMM’de bir grup gazeteciyle birlikte konuşarak değerlendirme altına aldı. Temelli, PKK Elebaşı Öcalan’ın uzun bir aranın ardından görüşmeyi başardığı kardeşiyle yalnızca 2 cümle konuştuğuun, bu 2 cümlenin ise sağlığının iyi olduğundan ve seçim çalışmalarında dilenen başarılardan oluştuğunu vurguladı.

Görüşmeyi olumlu olarak değerlendiren Temelli, en azından sağlık durumunun öğrenilebildiğini, bunu bile 2.5 yıldır herhangi bir şekilde öğrenemediklerini anlattı. Temelli aile görüşünün periyodik bir şekilde ilerlemesi, avukatlara da görüş izni verilmesi ve içeri avukatın da girebilmesinin gerekli olduğunu anlattı.

2.5 Yıldır Haber Alınamıyordu

Görüşmenin bir tarafının olumlu olduğunu anlatan Temelli, sağlık durumunu öğrenebilmelerinin büyük bir şey olduğunu, çünkü 2.5 yıldır tek bir haber dahi alamadıklarını anlattı. Öcalan’ın sağlık durumu nedir, ayakta mıdır? Yatıyor mudur? Bu konularla ilgili tek bir şey bile bilmediklerini de sözlerine ekledi.

“Avukatlar Görüşmeli”

Görüşmelerin artık periyodik olması gerektiğine dikkat çeken Temelli, hakların haftada bir olduğunu, kendilerinin ise haftada bir olmuyorsa ayda bir olması gerektiğini talep ettiklerini anlattı. 2.5 yılda bir görüş mü olur? Sitemi etti. Siyasetten bağımsız olarak aile görüşünün açılması gerektiğine dikkat çekti.

Siyasetten bağımsız olarak ele alınacak diğer bir konunun kesinlikle hukuk olduğuna değinen Temelli, bu yüzden avukatların da periyodik olarak Öcalan ile görüşmesi gerektiğini anlattı. Her ne kadar Türkiye’nin davaların hepsinin sonuçlandığını, avukat görüş hakkı bulunmadığını iddia etse de devam eden süreçlerin olduğuna dikkat çeken Temelli, süreç devam etmese dahi, hüküm kesinleşmiş olsa bile o davanın avukatlarının mahkuma ziyaret düzenleyebileceğini kaydetti.

Çünkü başka hakların takip edilmesi için, yani mahkumluktan dolayı doğan hakların ortaya çıkarılması için avukatın lazım geldiğini vurguladı. Tüm bunların teker teker değerlendirme altına alınması gerektiğini dile getiren Temelli, bununla ilgili 3.konunun ise tecridin kırılacak olduğu yer ve siyaseten bir görüşme olduğunu, bunun Türkiye için bir zorunluluk olduğunu sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ