Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Polis Ekibi, Servisle Okula Giden Çocukların Hayatını Kurtardı!

  • 20 Ekim 2018
  • 370 kez görüntülendi.
Polis Ekibi, Servisle Okula Giden Çocukların Hayatını Kurtardı!
Konu Altı

Edirne’ye bağlı Keşan ilçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen rutin trafik uygulaması sonucunda durdurularak kontrolleri yapılan servis şoförünün şüpheli tavırları sayesinde polis alkol testi yaptı. Yapılan alkol testi sonucu alkollü olduğu tespit edilen servis şoförünün elinden alınan servis, bir polise verildi. Çocukları okula polis bıraktı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde polis tarafından yapılan trafik kontrolleri sonucunda durdurulan ve içerisinde 14 ilkokul öğrencisinin yer aldığı bir servis minibüsünün şoförü Y.O, 0.77 promil alkollü çıktı. Sürücü yapılan alkol testinin ardından 1453 TL para cezasına çarptırıldı. Ayrıca sürücünün ehliyetine 6 ayda el konuldu.

Servis içerisindeki 14 ilkokul öğrencisi derse geç kaldığından dolayı, müdahele gerçekleştiren polislerden yetki belgesi bulunan bir polis, küçük öğrencileri okuluna yetişti.

14 İlkokul Öğrencisi Var

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, dün sabah saatlerinde şehir içinde yolcu ve öğrenci taşımacılığı yapan ve binlerce insanın canının emanetini alan minibüsler ve servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Polis ekipleri, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Rasim Ergene Caddesi üzerinde, içerisinde yaşları 6’dan 8’e kadar olan 14 ilkokul öğrencisinin yer aldığı, sürücü koltuğunda Y.O.’nun oturduğu servisi durdurdu.

1453 TL Ceza, 6 Ay Ehliyete El Koyma

Ardından rutin kontrolleri gerçekleştiren polis, ehliyet ve ruhsatı aldıktan sonra sürücünün halinden şüphelenerek alkol testi yaptı. Yapılan testin sonucunda sürücü Y.O.’nun 0.77 promil alkollü olduğu tespit edildi. Sürücüye 1453 TL para cezası kesen polis, ayrıca ehliyetine 6 ay süreyle el koyulması cezası uyguladı.

3 Farklı Cezai İşlem

Ardından ise okula yetişecek olan küçük ilkokul çocukları okula geç kalmasın diye yetki belgesine sahip olan bir polis tarafından okula bırakıldılar. Aynı zamanda sürücüye sadece alkolden ceza yazılmadı. Yazılan cezalar şu şekilde: trafik güvenliğini tehliye atma, karayolları trafik yönetmeliği ve okul servis araçları hizmet yönetmeliğine uymamak, emniyet kemeri bulundurmamak ve kullanmamak. Tüm bu cezalardan yazılan tutar 1453 TL.

Tüm Türkiye’de bu uygulamanın gerçekleştirilmesi gerektiğini savunan ebeveynler, çocuklarını emanet ettikleri kişilerin güvenilir, sürekli denetimleri yapılan kişiler olması gerektiğinin de altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ