Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Prens Selman’ın Kaderinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bağlı Olduğu Yazıldı!

  • 24 Ekim 2018
  • 347 kez görüntülendi.
Prens Selman’ın Kaderinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bağlı Olduğu Yazıldı!
Konu Altı

Guardian gazetesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Prens Selman arasındaki ilişki incelendi. İncelemeye yönelik bir analiz ise tüm dünya basınında hızla yayıldı. Guardian gazetesi, Kaşıkçı cinayetine yönelik olarak, Sonunda Prens Selman’ın kaderini Erdoğan’ın belirleyeceği yönünde açıklama yapıldı.

Gazetenin diploması editörü Patrick Wintour tarafından yazılan ve tüm dünya basınında yankı uyandıran analizde, Erdoğan’ın kamuoyunda Suudi Arabistan’ın düşmüş olduğu bu durumdan dolayı mutlu olduğunu ve keyif aldığı fakat bunu gösteremeyecek olduğu iddia edildi. Türklerin çok karışık bir soruşturma yürüttüklerini ve bu kapsamda kendini İslami dünyanın lideri konuma getirmek amacıyla uğraşmakta olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok dikkatli adımlar attığı yazıldı.

Erdoğan’ın dünkü konuşmasında sadece kesinleşmiş kanıtlar üzerinden konuşacak olduğunu daha önceden açıkladığını, fakat dünkü konuşmasında Kaşıkçı’nın bedenine ne olduğu ya da İstanbul’da bulunan Arabistan’ın yerli işbirlikçisinin kim olduğu yönünde yönelttiği soruların daha önceden söylediği “kesinleşmiş” hususunu aştığı söylendi.

Wintour, Erdoğan’ın Kral Selman’ın soruşturma için işbirliği gösterdiğini ve samimi olduğunu söylediğini fakat Veliaht prens için aynı şeyleri söylemediğini, Erdoğan’ın konuşması dikkatli bir şekilde okunduğu takdirde Veliaht Prense yönelik bir iddianame olarak öne çıktığının görüneceği de yine haberde yer aldı.

Amacının Kralı, Suudi Arabistan’ın itibarını tamamıyla kurtarmak için yapılması gereken şeyin Veliahtın görevden alınması ve en azından gücünü dizginlemek olduğuna ikna etmek olduğunun da altı çizildi.

Sonunda muhtemel Veliaht prensin kaderini belirleyecek kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altının çizildiği yazıda Erdoğan ve araştırmacıların ortaya koyduğu kanıtların her şeyi netleştireceği yönünde de vurgu yaptı. Dünkü konuşmanın bunun sadece açılışının yapıldığı bir lansman, salvo olduğu iletildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ