Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ramazan’da internetten alışveriş iki katına çıktı

  • 11 Haziran 2018
  • 374 kez görüntülendi.
Ramazan’da internetten alışveriş iki katına çıktı
Konu Altı

Tüketiciler bu yıl sıcak havaların da etkisiyle eksiklerini online alışverişle tamamladı.

Ramazan ayının yaz günlerine müsavi gelmesi nedeniyle, daha çok sayıda tüketici günlük alışverişlerinden toptan alışverişe, teknolojiden gıdaya ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamayı tercih etti.

Ramazan alışverişleri için çarşı pazarı dolduran tüketiciler, bunun yanı dizi e-ticarete de ivme kazandırdı.

Geçtiğimiz senelere oranla bu yıl mühim artışlar yaşayan e-ticarette firmalar tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için yarışırken, şirketler Ramazan’a hususi hazırlanan koliler, hayata geçirilen kampanyalar, indirimler ve promosyonlarla tüketiciye çok sayıda seçenek sundu.

İstenilen saatte kapıya teslim alaka gördü

Tüketicilerin aka çoğunluğu bu yıl internetten alışverişe yönelirken, istenilen saatte kapıya teslim gibi hizmetler sunan şirketler tüketici gözünde bir adım öne çıktı.

Kendi alışverişlerinin yanı sıra, çalışanlarını sevindirmek isteyen şirketler kumanya siparişlerini tekrar çoğunlukla internet üzerinden vermeyi tercih etti.

İhtiyaç sahiplerine muavin olmak isteyen tüketiciler bilhassa her bütçeye müsait şekilde hazırlanan Ramazan kolilerine yoğun alaka gösterirken, hayata geçirilen kampanyalar kapsamında Kızılay’a Ramazan kolisi bağışı da online alışverişte alaka gören ürünler arasında yer aldı.

“Yiyecek ürünlerinin satışında vasat yüzde 51 artış yaşandı”

GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, Ramazan döneminde, içinde pirinç, bulgur, mercimek, nohut, makarna, sıvı yağ, reçel, salça, hurma, amade çorba, toz şeker ve zeytinin bulunduğu Ramazan kolileriyle çay ve zeytinyağının en çok talep gören ürünler arasında yer aldığını anlattı.

“Ramazan alışverişlerinde her şehirden ve farklı kullanıcı segmentlerinden talep alıyoruz. Kati çizgilerle ayırmak doğru olmamakla birlikte, vasat 25 ıslak ve üstü alıcıların online Ramazan alışverişine daha çok eğilim gösterdiğini söyleyebiliriz. Hususi fiyatlı Ramazan paketleri-kolileri ve Ramazan’a özgü besin ürünleri, bu dönemde en çok tercih edilen segment olarak karşımıza çıkıyor.”

“En çok alışverişi erkekler yaptı”

Hepsiburada Ticari Öbek Başkanı Mesut Erturan da, Ramazan ayı öncesi ve içinde en çok “Tüketim ve Gıda” kategorisinden alışveriş yapıldığına işaret ederek, ardından gelen kategorinin ağız ve diş sağlığı ürünlerinin sayıca üstünlüğüyle “Sağlık ve Güzellik” olduğunu söyledi.

“Ramazan ayı Migros Sanal Market’in en yoğun olduğu dönemlerinden”

Migros Ticaret AŞ E-Ticaret İşbirimi Direktörü Rıza Gürler ise Ramazan ayının, Migros Sanal Market’in en yoğun olduğu dönemlerinden olduğuna dikkat çekti.

“Dolayısıyla Ramazan ayı bizim için oldukça hareketli geçiyor. Öbür zamanlarda olduğu gibi, Ramazan süresince de sahada ve merkezde dinamik bir bina ile, bütün müşterilerimize hizmet verdik. Ramazan öncesinde ve Ramazan sırasında en çok talep saha ürünler arasında, Ramazan kolileri, güllaç, hurma, zeytinyağı, süt, çay, şeker, et, meyve, sebze ürünlerini sayabiliriz.”

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ