Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Rize Emniyet Müdürünü Öldüren Polisin İfadesi Ortaya Çıktı! “Hiçbir şey hatırlamıyorum”

  • 13 Aralık 2018
  • 361 kez görüntülendi.
Rize Emniyet Müdürünü Öldüren Polisin İfadesi Ortaya Çıktı! “Hiçbir şey hatırlamıyorum”
Konu Altı

Rize Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirdiği saldırıyla birlikte Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin hayatını kaybetmesine sebep olan zanlı polis, savcılığa verdiği ifadede odadan çıktıktan sonraki hiçbir şeyi hatırlamadığını iletti.

Tayinini Rize’ye Aldırmak İstedi

İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin şehit olduğu ve diğer 2 polisin de yaralanarak kurtulduğu saldırıda ayağından yaralanan zanlı polis 35 yaşındaki Hakkı Sarıcaoğlu, Rize Devlet Hastanesi’nde yapılan sağlık kontrolünün ardından adliyeye çıkarıldı. Adliyeye çıkarıldıktan sonra Cumhuriyet Savcısı’na ifade veren Sarıcaoğlu, olayı neden yaptığını hatırlamadığını belirtti.

Yazılı Müracaat Olumsuz Sonuçlandı

Zanlı Sarıcoğlu verdiği ifadede Rize’nin Derepazarı ilçesinde gündüz vardiyasında çalıştığından dolayı tayinini Rize Merkez’e aldırmak istemiş. Bunun için yazılı olarak talepte bulunmuş fakat bulunduğu talepte ret edilmiş. Bu reddin ardından Emniyet Müdürü ile birebir görüşme amacıyla Rize Emniyet Müdürlüğü’ne gitmiş.

Odadan Çıktıktan Sonrasını Hatırlamıyor

Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Altuğ Verdi ile yaptığı görüşmede, Derepazarı ilçesinde gece mesaisi olmadığını, Rize merkezde gece mesaisinde kalmak istediğini, gündüz ise eğitimine devam etme amacının olduğunu, bu sebepten dolayı tayin istediğini anlattığını iddia eden Sarıcaoğlu, Emniyet Müdürü tarafından yine ret yanıtı aldığını, bu talebin karşılanamayacağı yönünde cevap aldıktan sonra ise odadan dışarı çıktığını, çıktığı andan sonrasını hatırlamadığını belirtti. Olayı neden yaptığına dair hiçbir fikrinin olmadığını da iddia etti.

Pişman mısın Sorusuna Ne Değişecek Yanıtı

Sarıcaoğlu’na yaptığı hareketten dolayı pişman olup olmadığı soruldu. Sarıcaoğlu ise bu soruya pişman olsam ne değişecek yanıtını verdi. Bu yaşanan olayları değil pişmanlık hiçbir şeyin değiştiremeyecek olduğunu belirtti.

FETÖ ile Bağlantım Yok Dedi

FETÖ ile herhangi bir bağlantısının bulunup bulunmadığı da sorulan zanlı, FETÖ ile herhangi bir şekilde bağlantısının olmadığını iletti. Bunu yanı sıra zanlının psikolojik ilaç kullanmadığı, psikolojik olarak da bir sıkıntısının bulunmadığı tespit edildi. Öğrenci affı aracılığıyla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne yatay geçişle birlikte kaydının alındığı bilgisine ulaşıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ