Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Rocky’nin Varisi Creed Serisinin İkincisinden İlk Fragman!

  • 22 Haziran 2018
  • 1.738 kez görüntülendi.
Rocky’nin Varisi Creed Serisinin İkincisinden İlk Fragman!
Konu Altı

Spor filmleri söz konusu olduğundan sinemanın güzelliğinden biraz feragat etmek gerekiyor. Niteki bu mevzu, bahis Rocky serisi için geçerli değildi. Seride genç bir boksörün gözünden hayatın pek çok dramasını görmüş, önemli mesajların işlendiği enfes bir öykü izlemiştik. Sylvester Stallone kendisi yazıp yönettiği ve başrolünde olduğu bu seriyle adını dünyaya duyurmuştu. Rocky sanki gerçekten bir boksör gibi milyonları hayran bırakmıştı. 

Filmlerde Rocky’nin önce en ağırbaşlı rakibi, sonra da en yakın dostu ve antrenörü olan Apolo Creed, kendisini fazlasıyla sevdiren bir karakterdi. İzleyiciler onun ölümüyle yıkıldılar. Derken sene 2015 olduğundan Rocky’nin devamı niteliğinde olan yeni bir maceraya başladık. Bu kez başrolde Apollo Creed’in oğlu olan Adonis Johnson vardı. Film büyük zevk topladı ve bu kez antrenörün Rocky olduğu yeni bir atik başladı.

Creed II filminin ilk fragmanı sonundaki sağlam sürprizle adından söz ettirecek gibi görünüyor:

Adonis Johnson, nağm-ı öbür Creed, bu filmde Rocky’nin diş bilediği, dağlara taşlara çıkıp adını sayıkladığı Rus boksör Ivan Drago’nun oğlu Viktor Drago’ya karşı mücadele edecek. Hatırlarsanız özgün seride Ivan Drago, filmin çıktığı yıllarda çokca tartışılan ABD-Rusya rekabeti için önemli mesajlar veriyordu bize. Sovyet teknolojisinin avantajlarından faydalanan Ivan, mezbada et yumruklayan Rocky’yi yenememişti ama dostluk kazanmıştı. 

Aslında bakıldığında Creed II’nin hikayesi, gerek Creed’in artık eşi olmuş kız arkadaşının gözünden, gerekse de “Hayır dostum bu adam seni parçalar” uyarılarını dinlemeyip mücadeleye hırsla art dönen karakterin gözünden aynı Rocky gibi.  

Başrolünde Black Panther ile büyük sükse yaratan Michael B. Jordan’ın olduğu Creed 2, 21 Eylül 2018’de vizyona girecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ