Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Rusya Büyükelçisinden Açıklama! Rusya ve Türkiye Ortak Hareket Edince Yenilmez Oluyor!

  • 20 Aralık 2018
  • 342 kez görüntülendi.
Rusya Büyükelçisinden Açıklama! Rusya ve Türkiye Ortak Hareket Edince Yenilmez Oluyor!
Konu Altı

Ankara’da bundan 2 yıl önce gerçekleştirilen suikastla birlikte hayata gözlerini yuman Rus eski Büyükelçisi Andrey Karlov adına düzenlenen anma töreninde birtakım açıklamalar altına imza atan Rusya’nın Ankara Büyükelçişisi Aleksey Yerhov, Rusya ve Türkiye ilişkilerine dairde bilgilendirme yaptı ve Rusya ve Türkiye’nin bir araya geldiği takdirde yenilmez olduklarını sözlerine ekledi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi olan Aleksey Yerhov, eski Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara’da gerçekleştirilen acı suikastle birlikte hayata gözlerini yummasının 2.yılı sebebiyle düzenlenen Bilkent Üniversitesi Model BM Kulübü konferansında konuşma yaptı. Andrey Karlov’un anısı için saygı duruşuna durularak başlayan konuşmada Türk- Rus ilişkilerini ele alan Yerhov, işbirliğinin dünya üzerinde daha önce hiçbir tarihin yazmadığı kadar büyük bir seviyeye ulaştığını ifade etti.

“Ortak Zemin”

Yerhov, Türk – Rus ilişkilerinde görüş ayrılığı meydana gelen çok sayıda konunun var olduğundan bahsetti. Her 2 ülkenin, her zaman her konuda aynı fikri taşıma gibi bir zorunluluğunun olmadığını aktaran Yerhov, ilk olarak görüş birliğinde olunan konuların çok daha fazla, ters düşülen konuların bunlara kıyasla daha az olduğunu, ikinci olarak da görüş ayrılığı meydana gelse dahi, bu konuda nasıl bir ortak zemin üzerinde buluşulacağının, uzlaşmaya ve yine her 2 taraf tarafından kabul edilecek sonuçlara nasıl gidileceği tartışılıyor ve sonuçlanıyor dedi. Rusya ve Türkiye olarak İran ittifağıyla da birlikte Suriye’de hem saha üzerinde hem de siyasi süreçte çok daha olumlu sonuçlar ortaya çıkacak olduğunu gördüklerini aktardı.

“Yenilmez”

Türk – Rus ilişkilerinin gelecek süreçteki durumunu ele aldıklarında gayet iyimser bir şekilde düşünebildiğini ifade eden Yerhov, Türkiye ve Rusya’nın hem ikili hem de küresel çaptaki tüm konularda muhteşem potansiyel sahibi olduğunu, birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma yapılarak hareket edildiği takdirde kazanmak için her türlü şansın bulunduğunu, bu durumda yenilmez olunduğunu bile ifade edebleceğini, bunun çok umut verici bir şey olduğunu vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ