Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Ryan Gosling’in Başrolde Olduğu First Man’den İlk Fragman!

  • 15 Haziran 2018
  • 404 kez görüntülendi.
Ryan Gosling’in Başrolde Olduğu First Man’den İlk Fragman!
Konu Altı

Damien Chazelle tarafından yönetilen ve Ay’a ilk ayak basan insan olan Neil Armstrong’un yaşadıklarını anlatan film, feza yolculuklarımızın ilk yıllarına da ziya tutacak. Armstrong’un kişisel hayatına ve test pilotu olarak başlayıp astronot olduğu NASA kariyerine odaklanacak film, tekrar de biyografik bir film olarak tanımlanmıyor.

Uzay filmlerine alaka duyanlara farklı bir tecrübe yaşatacak bu film, tarihçi James Hansen’in 2005 tarihli olan ve Armstrong’un yaşamını anlattığı “First Man” adlı kitabından uyarlama olacak.

Fragmanda ilk olarak Saturn V adlı roketin kalkışına şahit oluyoruz. 9 ayrı görevde tam 24 astronotu Ay’a sağ salim götüren roket; Ay’a ilk ayan basan insan olan Neil Armstrong’u da taşımıştı. 

Bu sahnelerin ardından Armstrong’u eşiyle ve çocuklarıyla görüyoruz ve bu da filmin Ay yolculuğuyla alakalı olacağı kadar, Armstrong’un özel hayatıyla da ilgili olacağını gösteriyor.

Fragmandan anlaşıldığı kadarıyla filmde hayli katı sahneler de olacak. Filmde yer alacak olan ve 27 Ocak 1967’de yaşanan bir felakette, rutin kalkış testleri esnasında uzay aracında yangın çıkmış ve Apollo 1 ekibindeki üç astronot aracın içinde yanarak ölmüştü.

Bir diğer sahnede ise Armstrong’un evinin yandığını ve çocuklarının içeride kaldığını görüyoruz. Tekrar gerçekle birebir uyuşan sahnede, neyseki iki çocuk da Armstrong çiftinin alevlerin içine dalmasıyla kurtuluyor.

 

Bir diğer sahnede ise astronotlarımızın yolculukları esnasında yaşadıkları ağırbaşlı bir problem gösteriliyor. Burada feza aracının giderek artan bir hızla dönüp durmasıyla astronotlarımız bayılma, hatta ölme riskiyle karşı karşıya kalıyorlar.

Fragmanın sonundaysa adeta Armstrong’un gözlerinin içinden ayaklarımıza bakıyor ve o ünlü ilk adımları atmadan önceki son saniyelere şahit oluyoruz.

Fragmanıyla oldukça müspet art dönüşler saha ve bu sonbaharda çıkacak olan film, şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor. İşte o fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ