Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Destekledi!

  • 14 Ocak 2019
  • 303 kez görüntülendi.
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Destekledi!
Konu Altı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiğini ifade etti. Rusya’dan S-400 füzelerinin satın alınmasıyla ilgili konuyu ele alan Karamollaoğlu, bu konuda Cumhurbaşkanının duyarlılığını devam ettirmesini ve S-400’lerin satın alınmasından vazgeçmemesini diledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, S400 konusundaki duyarlılığın önünün kesilmeden devam ettirilmesinin ve bu işten vazgeçilmemesinin çok önemli olduğunu çünkü S400’ün Türkiye’nin bağımsız bir ülke olma noktasında kesinlikle gerekli olduğunu vurguladı.

“Kaybeden Kazananı Kucaklar”

Saadeet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı’nca partililere ilişkin düzenlenen “Kırıkkale’nin Geleceği İçin Çare Var” isimli konferansa katılım gerçekleştirerek burada bir  takım açıklamalar altına imza attı. Tüm siyasi partilerin hiçbir düşmanlık içerisinde olmadığını, sadece rakip olunduğunu belirtti. Siyaseti maç veya yarışma gibi düşünen Karamollaoğlu, yarışta sadece tek bir galip olabileceğini, bu galibiyeti kazananı ise kaybedenlerin kucaklayacağını anlattı.

“İnşallah S-300 Konusunda Kararlılığını Devam Ettirir”

Karamollaoğlu, S400’ler ve Patriotlar arasındaki farklara yönelik de açıklama yaptı. Patriotlar’ın NATO standartları ölçütünde üretilmesinden dolayı Türkiye’ye herhangi bir saldırı durumunda özellikle bu saldırıyı yapanlar İsrail veya batı ülkeleri olursa bunu saldırı olarak görmediğini, bunlar dost diyeceğini ve yazılım sebebiyle karşılıkta bulunamayacağını açıkladı.

S400 füzelerin herhangi bir saldırı durumunda dost, düşman tanımadığını ve rakip olarak görüldüğünü anlattı. İzinsiz olarak saldırıda bulunulmasına kesinlikle izin vermeyeceğini ve savunmada bağımsız olunacağını belirtti. S400’ün Türkiye’nin bağımsızlığı noktasında büyük önemi olduğunu aktaran Karamollaoğlu, Türkiye’nin tarihi sorumlulukları olduğunun altını çizdi. Ardından ise “İnşallah Cumhurbaşkanı bu konuda kararlılığını devam ettirir” açıklamasında bulundu.

“Diğer İslam Ülkelerinden Farklıyız”

Dünya üzerinde birçok islam ülkesinin bulunduğunu, Türkiye olarak diğer tüm İslam ülkelerinden farklı bir şekilde yer aldığımızı, şuanda dünyada gelişmelere karşı durabilecek ve kafa tutabilecek 2 ülke olduğunu, bu 2 ülkenin de Türkiye ve İran olarak öne çıktığını, Selçuklu ve Osmanlı’nın varisi konumunda bulunduğumuzu iletti.

Eski zamanlarda cihan devletleri kurduğumuzu söyleyen Karamollaoğlu, Osmanlı yıkılmadan önce bile dünya üzerinde birçok etkisi bulunan bir ülke olduğumuzu, Türkiye’nin şuanda da öyle olduğunu, dışarıda bulunan tüm müslümanların Türkiye’yi öyle gördüğünü anlattı. Bunun için Türkiye’nin şu saniye çıkıp biz artık Müslümanlara kucak açma sorumluluğunu kabul etmiyoruz, herkes kendi başının çaresine baksın diyemeyeceğimizi belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ