Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Saçları güçlendirmek için ne yapmalı?

  • 27 Haziran 2018
  • 453 kez görüntülendi.
Saçları güçlendirmek için ne yapmalı?
Konu Altı

Saçları güçlendirmek için ne yapmalı?14 saat önce

Bazı alışkanlıklar saça ziyan verir ve zamanla yıpranmasına sebep olur. Bu alışkanlıklarınızdan kurtularak ve saçınıza gereken özeni göstererek kuvvetli saçlara sahip olabilirsiniz. Peki, saçları güçlendirmek için ne yapmalı? En yakın arkadaşınız Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere kuvvetli saçların sırrını veriyoruz.

Güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak için öncelikle sağlıklı besinleri mutfağınızdan noksan etmeyin. Sebze, meyve ve et ürünleri tüketin. Bilhassa protein ve demir içerikli besinler; saçlarınızın parlayıp, saç tellerinin güçlenmesine muavin olur. Düzenli olarak yumurta, koz ve sarımsak yemek; saçlarınızın sağlığı için çok gereklidir. Sarımsak kokusundan çekiniyorsanız; yemeklerin içinde pişmiş olarak tüketin ya da çiğ sarımsak yedikten sonra maydanoz yiyerek nefesinizi ve midenizi tazeleyin. Kahvaltılarda iki adet haşlanmış yumurta aş hem uzun süre tok tutar hem de saçlarınıza protein desteği verir.

Şampuan, saç kremi ve saç şekillendirici mahsul satın alınırken kaliteli ve bilinir marka olmalarına dikkat edin. Her şampuan her saça iyi gelmeyebilir, yeni bir şampuan alacaksanız; tecrübe boy kutulardakini satın alın, bu sayede şampuandan memnun kalmamış olsanız bile iri bir kutu şampuanı ne yapacağınızı düşünmenize gerek kalmaz.

Islak saç en cılız saçtır. Banyodan sonra, saçlarınız ıslakken havlu ile katı kurulamak saçları kırar. Banyodan sonra, saçlarınız ıslakken çok taramayın. Saçlarınızı çok fazla taramayın, yağlanmasına sebep olur. Maşa, fön, röfle, perma gibi işlemler saçları aşırı yıpratıyor, olası oldukça az yaptırmaya çaba edin.

Yazın yüzdükten sonra derhal saçlarınızı durulayın, hatta mümkünse bone ile yüzün. Çünkü klor ve tuzlu su; saçlarınıza ziyan verir. Güneşe çıkarken mutlaka saçlarınızı korumak için şapka takın. Saça en zararlı şeylerden biri de güneş ışınlarıdır. Kıvırcık saçlarınız varsa her gün yıkamayın, bu saçlarınızın kurumasına sebep olur. Saçlarınızın elektriklenmesinden şikâyetçiyseniz saç fırçanızı değiştirin: Saç fırçanız ya kıl fırça olmalı ya da ahşap…

Saçlarınızı sıkı toplamayın: bu durumda saç köklerine baskı uygulanarak dökülmesine sebep olur. Gevşek örgüler, topuzlar tercih edin ya da saçlarınızı aleni bırakın. Saçlarınızı, iki ayda bir kez uçlarından kestirin. Kırık saç uçları; saçlarınızın bakımsız görünmesine ve gücünü kaybetmesine sebep olur.

Saçlarınızı yıkarken ve bilhassa son kez durularken mutlaka soğuk su kullanın. Sıcak su saçlara ziyan verir. Soğuk su ile yıkamak ise saçınızdaki nemi korumanızı sağlar. Saçlarınızı her gün değil gün aşırı yıkayın çünkü saçınızın kendi yağı saçların beslenmesine yarar.

Saçları güçlendirmek için ne yapmalı, öğrendiniz. Saç bakımı hakkında öbür yazılarımızı okuyun:

Saç dökülmesine karşı pratik çözümlerHızlı uzayan saçlar için ipuçlarıSaç dökülmesini azaltan yiyecekler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ