Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Samsun’da Kamp Atan Gençten Geriye Mont ve Çanta Kaldı…

  • 16 Ocak 2019
  • 364 kez görüntülendi.
Samsun’da Kamp Atan Gençten Geriye Mont ve Çanta Kaldı…
Konu Altı

Samsun sınırları içerisinde yer alan Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu’nda kamp attıktan sonra kendisine ulaşılamayan Türkmenistan uyruklu bir genç, Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından bölgede aranıyor.

Samsung Şahinkaya Kanyonu’nda yer alan teknecilerle birkaç hafta önce irtibat kuran İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitim öğretim hayatını sürdüren Türkmenistan uyruklu Yusuf Hojajev, Pazartesi günü Vezirköprü’ye gitti. Yusuf Hojajev’i karşılayan teknecilerden Muhittin Çataloğlu bile birlikte Şahin Kanyonu’na gidip tekneyle birlikte Kuruçay alanında çadır kurdu. Tekneci tarafından “soğukta burada kalma, gel misafirimiz ol” teklifine ret yanıtı veren genç, çadır kurup zirvede kalacak olduğunu iletti.

“Beni Bulursanız Buradaki İnsanları Suçlamayın”

Yürüyerek çıktığı zirvede çadırını kurarak yerleşen Yusuf Jojajev, en iyi okulda okuduğunu, maddi imkanlarının yeterli olduğunu, her türlü imkana sahip olduğunu, bu kadar yaşamanın yeterli olacağını belirterek “beni bulursanız buradaki insanları suçlamayın” ifadelerini kullandığı videosunu yakınlarına iletti.

Videonun ardından İstanbul’da ikamet eden teyzesi şüphelenerek Şahinkaya Kanyonu’ndaki tekne sahibi Muhittin Çataloğlu’nu aradı ve yeğeninin kendisine böyle bir video gönderdiğini, bu sebepten dolayı yeğeninden endişelendiğini, kamp yaptığı yere çıkıp bakmasını istedi.

Muhittin Çataloğlu, gencin kamp attığı yere çıktı ve kamp çadırının, çantasının, ağaçta asılı montunun, ayrıca yerde bulunan yakılmış bir miktar paranın olduğunu fakat Hojajev’in olmadığını tespit etti. Durumdan şüphelen Çataloğlu ise hemen durumu Jandarma ekipleriyle paylaştı. İhbarla ilgili değerlendirme yapan İlçe Jandarma ekipleri, bölge üzerinde gerçekleştirdikleri açıklamada Hojajev’i bulamadı.

Kamp kurduğu yerden aşağı atlamış olabileceği şüphesiyle birlikte gencin henüz suya ulaşmadan dip ve sarp olan kayalıklar arasında kalabileceği tahminler arasında yer alıyor.

İlçe Jandarma ekipleri ve bölgede yer alan AFAD ekipleri tarafından başlatılan çalışmalara büyük bir hızla devam ediliyor. Şartların çok zor olduğu bölgede Hojajev’in bulunması için tüm fedakarlıklar yapılıyor. AFAD ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda gencin izine rastanılmazsa aramaların suda devam edeceği yönünde bilgi paylaşımı yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ