Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Sarıeroğlu: Uygulanan düzenlemeleri vadediyorlar

  • 17 Haziran 2018
  • 401 kez görüntülendi.
Sarıeroğlu: Uygulanan düzenlemeleri vadediyorlar
Konu Altı

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Partilerin, sosyal emniyet sistemimiz üzerinden yaklaşık 50’ye yakın vaadi var. Bunun yarıdan fazlası zaten uygulanan şeyler. En esas örnek, ’18 yaşından küçüklere ücretsiz sıhhat hizmeti’ diyorlar. Biz, 18 yaşından küçüklere ücretsiz sıhhat hizmetini yaklaşık 10 yıldır gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhtelif düzenlemelerle vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam ettiklerini söyledi.

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye yatıracakları sözünü verdiklerini ve 7-8 Haziran’da bunun ilkini gerçekleştirdiklerini anlatım eden Sarıeroğlu, “Sosyal Emniyet Kurumu üzerinden, emekli maaşları ve farklı uygulamalar konusunda maalesef şu anda fazla korkunç bir bilgi kirliliği var.” diye konuştu.

Sarıeroğlu, siyasi partilerin vaatlerine baktıklarını ve bunlardan bazılarının zaten uygulanan düzenlemeler olduğunu anlatarak şöyle devam etti:

“Bütün partilerin beyanlarını çıkardık. Partilerin, sosyal emniyet sistemimiz üzerinden yaklaşık 50’ye yakın vaadi var. Bunun yarıdan fazlası zaten uygulanan şeyler. En esas örnek, ’18 yaşından küçüklere ücretsiz sıhhat hizmeti’ diyorlar. Biz, 18 yaşından küçüklere ücretsiz sıhhat hizmetini yaklaşık 10 yıldır gerçekleştiriyoruz. Ana ve babasının sigortalı olup olmamasına bakmıyoruz. ‘SGK’ye de borcu var mı yok mu?’ diye bakmadan 18 yaşından ufak herkes, sosyal emniyet sistemimiz kapsamında ücretsiz, hususi hastaneler de iç olmak üzere hizmetlerden faydalanıyorlar.”

“Yaptığımız düzenlemelerin gölgelenmesine ruhsat vermeyeceğiz”

Çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Sarıeroğlu, “Allah’ın izniyle 24 Haziran’da milletimiz istikrarın devamından yana, kuvvetli hükümet ve meclisten yana iradesini ortaya koyduğu takdirde, biz bu tarzdaki kuvvetli düzenlemelerimizi yapmaya devam edeceğiz. Yaptığımız düzenlemelerin yalan, yanlış ve noksan bilgilerle bilinçli olarak, milletin gözünün içine baka baka gölgelenmesi, bunu farklı yerlere getirecek şekilde yapılması ülkemizin hak etmediği bir durum. Buna asla ruhsat vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Sarıeroğlu, SGK’nin bütün Türkiye’nin kurumu olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

“Şu anda 81 milyon vatandaşımız SGK çatısı altında. Bu kadar kapsamı aka bir kuruma gözümüz gibi bakmamız gerekiyor. Bir yılda 500 milyon kez hastaneye giden vatandaşlarımızla ilgili işlem yapıyoruz. Bir günde 2,5 milyon hastane provizyonu, 1,5 milyonluk eczane provizyonu işlemi yapan bir kurumuz. Bu bağlamda topyekun, bütüncül bir nazar açısıyla konularımızı değerlendiriyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ