Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Savunma sanayiinden Paris’e çıkarma

  • 11 Haziran 2018
  • 462 kez görüntülendi.
Savunma sanayiinden Paris’e çıkarma
Konu Altı

Türk savunma endüstri sektörü, Fransa’da düzenlenecek “Eurosatory Uluslararası Savunma ve Emniyet Fuarı”na 59 firmayla katılım sağlayacak.

Savunma Sanayii Müsteşarlığından (SSM) yapılan yazılı açıklamaya göre, 11-15 Haziran’da Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilecek Eurosatory Uluslararası Savunma ve Emniyet Fuarı’na, 55 binden fazla katılımcı bekleniyor. Fuara 100’den fazla ülkeden ziyaretçi, bin 500’ün üzerinde tedarikçi ve 250’ye yakın resmi delegasyonun katılması öngörülüyor.

Türkiye, fuara SSM koordinatörlüğünde 59 firma ve Savunma ve Havacılık Endüstri İhracatçıları Birliği (SSI) ile ulusal katılım sağlayacak.

Kara platformları başta olmak üzere emniyet ve müşterek savunma sistemlerine yönelik düzenlenen fuarda, katılımcı firmalar tarafından başta zırhlı siyah araçları, silah, elektronik ve roket sistemleri, simülatörler, askeri tekstil ürünleri ve teçhizatları ile lojistik ürünler olmak üzere öne çıkan fazla sayıda ulusal mahsul sergilenecek.

Uluslararası katılımın yoğun olacağı fuarda, Fransa heyeti başta olmak üzere İngiltere, Botsvana, Kenya, Bahreyn, Kamerun, Kuveyt, Nijerya, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Senegal, Cenup Afrika, Tunus, Filipinler, Şili, Kolombiya, Slovakya, Karadağ, Litvanya, Çekya, Polonya ve Romanya heyetleriyle görüşmeler yapılması planlanıyor.

Kaynak: AA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ