Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Sebze Fiyatlarının Artmasına Dayanamadı Evinde Seracılığa Başladı!

  • 07 Şubat 2019
  • 569 kez görüntülendi.
Sebze Fiyatlarının Artmasına Dayanamadı Evinde Seracılığa Başladı!
Konu Altı

Kahramanmaraş’ta Harun Altınsoylu isimli bir vatandaş, son dönemde büyük bir hızla artış gösteren meyve ve sebze fiyatlarıyla ilgili olarak güzel bir çözüm üretti ve evinin salon bölümüne sera kurarak üreticiliğe başladı. Toplam olarak 1.042 bardağın içerisinde gide ekimi yapan Altınsoylu, 900 tanesinden fide aldığını sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde kuaför olan 2 çocuğa sahip Harun Altunsoylu, son zamanlarda sebze fiyatlarında meydana gelen yüksek artış sebebiyle artık evde kendi sebzesini yetiştirme kararı aldı. Apartmanda ikamet etmekte olan Altınsoylu, kendisine ait bir bahçe olmamasını da dert etmedi ve 600 TL harcama yaparak evinin salonunda güzel bir sera oluşturdu. Toplam olarak 1.042 adet pet bardak içerisine çeşitli sebze tohumları eken Altınsoylu, sera kurmasındaki en büyük nedenin sürekli artış gösteren fiyatlar olduğunun altını çizdi.

%85 – 90 Oranında Olumlu Sonuç

Biberin en son 12 TL, domatesin ise 7 TL karşılığında satıldığını gördüğünü anlatan Altınsoylu, 2019 yılı içerisinde sebze ve meyve fiyatlarının yoğun miktarda artış göstermesi sebebiyle kendilerinin böyle bir girişim yapmayı düşündüklerini ve hayata geçirdiklerini iletti. Toplam olarak 1.042 adet tohum ektiklerini ve bu tohumların 900 tanesinin fide verdiğini, yani %85 ila %90’lık bir başarı yüzdesine ulaştıklarını anlattı.

Ailecek Yaptılar

Serayı kurmadan önce ilk olarak Ziraat Mühendisi olan arkadaşlarından ve üniversite öğrenimi gören öğrencilerden destek aldığını ve eksiksiz bir şekilde profesyonelce yaptığını anlatan Altınsoylu, bu konuda kendisine en büyük destek veren kişinin eşi olduğunun da altını çizdi.

Serayı kurdukları alanın kendilerine ait evin salonu olduğunu ileten Altınsoylu, eşinin ilk olarak “olur mu öyle şey” diye sorduğunu, kendisinin ise durumu anlattığında “sen yaptıktan sonra güzel yaparsın zaten” diyerek buna izin verdiğini, en başından beri kendisine destek verdiğini vurguladı.

Kendisinin evde olmadığı zamanlarda bakımını eşi ve kızının yaptığını aktaran Altınsoylu, esasen ilk başladıklarında ticari anlamda değil de hobi amacıyla yapma kararıyla hareket ettiklerini belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ